Informacje różne z Lublina i regionu

 
   

KWIECIEŃ 2019 W DZIELNICOWYM DOMU KULTURY „CZUBY POŁUDNIOWE”

3.04.2019, godz. 10.00 – „Ceramika”, spotkanie dla Seniorów z cyklu „Klub Bombonierka Życia”

6.04.2019, godz. 10.00 – „Wielkanocny Warsztat Wiosenny – Zanurzeni w zieleni”,
10.04.2019, godz. 10.00 – „Bezpieczny Senior”, spotkanie dla Seniorów z cyklu „Klub Bombonierka Życia”

13.04.2019, godz. 10.00 – „Co w ciele piszczy”, warsztaty z cyklu „Dedek czyta!”

15.04.2019, godz. 17.00 – „Masz to na tacy”, ”warsztaty z cyklu „Rękodzielnica”,

16.04.2019, godz. 10.30 – „Hurra kura”, warsztaty w ramach cyklu „mamalucha”,
17.04.2019, godz. 10.00 – „Pisanki”, spotkanie dla Seniorów z cyklu „Klub Bombonierka Życia”
24.04.2019, godz. 10.00 – „Spacer wąwozem”, spotkanie dla Seniorów z cyklu „Klub Bombonierka Życia”

Co w ciele piszczy?w ciele fb-mpowiększ

Warsztaty inspirowane literaturą dziecięcą dla dzieci w wieku 5-6 l.
13.04.2019, 10.00-11:30
Prowadzenie – Monika Trypuz
Kontakt – Alicja Kawka, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , 81 466 59 18
Koszt udziału – 10 zł, zapisy  – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tym razem tematem warsztatu będzie ciało. Pytań będzie po dziurki w nosie! Ale czy to wszystko, co można powiedzieć o dziurkach w nosie? Z pewnością nie są one pępkiem świata. A w ogóle po co nam pępek? I dlaczego mama ma duże piersi? Czy tata też może karmić mlekiem? Czy dzieci i dorośli mają takie same zęby? A czym różnią się dłonie od stóp? Czy jak stłukę kolano, to zrobi mi się strupek? A z czego on jest? Można go zjeść? Zapowiada się ciekawa dyskusja. Monika Trypuz
Monika Trypuz – projektantka i studentka grafiki (Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie). Autorka autorskich, własnoręcznie ilustrowanych książek obrazkowych dla dzieci.
 
Warsztat jest realizowany we współpracy z Wydawnictwem TAKO.

Cykl „Dedek czyta!” skierowany do dzieci w wieku 5-6 lat to spotkanie z książką, jednak nie w tradycyjny sposób. Treść książki będzie nam bowiem służyć jako punkt wyjścia do poznawania świata, zdobywania wiedzy o nim, badania i eksplorowania rzeczywistości. Każde spotkanie będzie niespodzianką dla uczestniczących w nim dzieci. Jedynymi pewnymi będą książki. To jak będą wykorzystane w naszej pracy, będzie nieprzewidywalne. To, co możemy z całą pewnością zadeklarować, to to, że dzieci poprzez zabawę zdobędą tu rozległą wiedzę z różnych dziedzin, od fizyki, matematyki, chemii, biologii po sztukę.

Hurra kura!kura fb-mpowiększ
16.04.2019, 10.30-12.00
Prowadzenie – Ewelina Łastawiecka  
Kontakt – Alicja Kawka, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , 81 466 59 18
Koszt udziału – 10 zł, zapisy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

To będą warsztaty z prawdziwym jajem! Uczestniczki i Uczestnicy dowiedzą się, jak ptaki obnoszą się ze swoimi jajkami, poznają ich zwyczaje i sprawdzą co kryje się pod kruchą skorupką jaj. Sprawdzą czy jajkiem da się odbijać, wezmą udział w małych wyścigach i postarają się złapać sprytnie ukryte robaki, niczym kura grzebiąca pazurem.
Zapraszamy Dzieci z Rodzicami na zajęcia ogólnorozwojowe, wspierające rozwój motoryki małej i dużej, włączające ćwiczenia logopedyczne, naukę klasyfikowania, zabawy sensoryczne i ruchowe. Wielozmysłowe zajęcia poświęcone jajom oraz ich właścicielom!
 
Ewelina Łastawiecka – absolwentka UMCS (licencjat z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej, magister pedagogiki Montessori i zarządzania oświatą). Właścicielka klubokawiarni dla rodzin z dziećmi, prowadzi zajęcia sensoryczne, plastyczne i ogólnorozwojowe.
 
O cyklu mamalucha
Droga Mamo, gdy razem ze swoim Dzieckiem zwiedziliście już wszystkie parki w okolicy, zbadaliście dogłębnie place zabaw, a do Waszego wspólnego bycia razem powoli zaczyna wkradać się nuda?
Macie ochotę przełamać ustalony porządek dnia? Zanim Twoje Dziecko nawiąże pierwsze przyjaźnie w przedszkolu, zapraszamy Was na spotkania z cyklem mamalucha!  W DDK "Czuby Południowe" możesz twórczo spędzić czas ze swoim Dzieckiem, poznać inne Mamy z okolicy, wymienić się doświadczeniami, pogadać przy kawie i poznać masę zabaw, które pozwolą Wam pokonać nudę! Stwórzmy przestrzeń sprzyjającą wspólnej zabawie i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami a maluchami.

Klub Seniora Bombonierka Życiabombonierka fb k-mpowiększ
Koordynatorka – Monika Spuz-Szpos
Wstęp wolny
 
 Ceramika
3.04.2019, godz. 10.00-12.00
Prowadzenie – Joanna Kowalska-Wolszczak
Zajęcia w Pracowni Ceramiki i Garncarstwa „Żywioły Ziemi” – kontynuacja (ul. Szewska 4).

Bezpieczny Senior
10.04.2019, godz. 10.00-12.00
Prowadzenie – Funkcjonariusz KPM Policji w Lublinie
Spotkanie z Przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji w Lublinie na temat bezpieczeństwa.

Pisanki
17.04.2019, godz. 10.00-12.00
Prowadzenie – Monika Spuz-Szpos
Warsztat tworzenia pisanek. Uczestniczki i Uczestnicy wykonają pisanki z użyciem utwardzacza i celulozy.

Spacer wąwozem
24.04.2019, godz. 10.00-12.00
Prowadzenie – Monika Spuz-Szpos
Spacer wąwozem po osiedlu Czuby z wykorzystaniem kijków do nordic walking.

Klub Seniora Bombonierka Życia został stworzony dla osób 50+, które chciałyby w DDK „Czuby Południowe” w sposób twórczy i aktywny spędzić środowe przedpołudnia. Spotkania z gośćmi, warsztaty, dyskusje tematyczne, wymiana doświadczeń i wniosków, a przede wszystkim twórcze i kreatywne spędzanie wspólnie czasu w miłej atmosferze, przy kawie i herbacie. Serdecznie zapraszamy! Koordynatorka Klubu – Monika Spuz-Szpos.

Rękodzielnica
MASZ TO NA TACY – warsztat z techniki decoupage na drewnietaca fb-mpowiększ
15.04.2019, godz. 17.00
Prowadzenie – Agata Komorowska
Koszt udziału – 10 zł
Zapisy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podczas warsztatu Uczestniczki i Uczestnicy wykonają ozdobne, drewniane tace techniką decopupage. Jest to sposób ozdabiania różnych powierzchni (w tym wypadku drewnianej) za pomocą wyciętych i przyklejonych kawałków cienkiej serwetki lub papieru ryżowego. Dzięki wykorzystaniu specjalnych preparatów zostaną uzyskane spękania oraz efekt postarzenia przedmiotu.
 
Prowadząca – Agata Komorowska – animatorka, edukatorka. Ukończyła kierunki: Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych (Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie) oraz Architektura Krajobrazu (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie). Stanowi połowę duetu lubelskich Warsztatów Komiksu, instruktorka i autorka warsztatów rękodzielniczych, ogólnoplastycznych. Zajmuje się edukacją plastyczną dzieci i dorosłych. Absolwentka programów Inkubator Animacji Kultury i Młodzi Lubią Kulturę.
 
Rękodzielnica – twórcze warsztaty rozwijające pasję tworzenia, która drzemie w każdym z nas, przeznaczone dla osób dorosłych. Każdy warsztat będzie opowiadał o innych zagadnieniu.Fachowa opieka i prowadzenie w połączeniu z atmosferą wspierającą proces twórczy, w niezwykły sposób pozwolą oderwać się od codziennych problemów, stresów i zawrotnego tempa życia. Gorąco zachęcamy do kreatywnego i twórczego spędzania czasu, dającego mnóstwo satysfakcji zarówno z samego procesu tworzenia, odkrywania swoich talentów i zdolności, jak i własnoręcznie wykonanego przedmiotu. Wszystkie prace uczestnicy zabierają ze sobą do domu. Mogą stać się wyjątkową ozdobą lub niesamowitym prezentem dla bliskiej osoby.

WIELKANOCNY WARSZTAT WIOSENNY - ZANURZENI W ZIELENIzanurzeni fb-mpowiększ

06.04.2019, godz. 10.00-13.00
wstęp wolny, nie obowiązują wcześniejsze zapisy

Już czuć wiosnę w powietrzu, czas zaprosić ją do domów. Podczas tegorocznych Wielkanocnych Warsztatów Wiosennych głównym bohaterem spotkania będą rośliny, natura i wszechogarniająca zieleń. Uczestniczki i Uczestnicy warsztatów wspólnie z instruktorami oraz zaproszonymi gośćmi zanurzą się w wiosenną atmosferę pełną mchu, gałązek, bazi, rzeżuchy, jaja i kurczaków. Przyjdź w pierwszą sobotę kwietnia do Pomarańczowego Dedeku i daj się wciągnąć w zielone!


Serdecznie zapraszamy!