Informacje o wydarzeniach w Warsztatach Kultury w Lublinie


Warsztaty Kultury w Lublinie
ul. Grodzka 5a, 20-112 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www.warsztatykultury.pl

Lightspektakl Momenty w reż. Joanny Lewickiej na Nocy Kultury 2019

O tegorocznej Nocy Kultury w Lublinie wiemy już tyle: odbędzie się w nocy z 1 na 2 czerwca 2019 r., hasłem przewodnim jest MiastOpowieść i zakończył się już otwarty nabór projektów. Warsztaty Kultury w Lublinie odsłaniają kolejny element układanki, którą w całości będziemy mogli oglądać w czerwcu. Zobaczymy Lightspektakl Momenty w reżyserii Joanny Lewickiej.

Co to jest Lightspektakl?
Lightspektakl to spektakl light bo lekki, świetlny, krótki – dokładnie jak moment przeżywania małej opowieści o szczęściu, w której ciało, cień i projekcje stają się jednym.

O czym będzie opowieść?
Oglądając przedstawienie poznamy historię o dążeniu do szczęścia i zaskakująco trudnym momencie, kiedy to szczęście w końcu udaje się osiągnąć. Ta kilkuminutowa porcja magii łączy w sobie teatr cieni, grę aktorską i taniec, a całości dopełniają animacje i wizualizacje.

Za reżyserię i scenariusz spektaklu, który powstał na podstawie wypowiedzi mieszkańców, odpowiada Joanna Lewicka. Poza reżyserią teatralną jest także inicjatorką projektów społeczno-artystycznych i wykładowczynią akademicką. W 2007 roku ukończyła reżyserię teatralną w Wyższej Szkole Muzycznej i Teatralnej (HfMDK) we Frankfurcie nad Menem u Hansa Hollmanna i Christofa Loya. Podczas studiów reżyserskich asystowała m.in. w Schauspielhaus Zürich. Od 2004 roku reżyseruje spektakle teatralne w Polsce i Niemczech. Prowadzi cyklicznie „Teatr” Forum dla Khmer Community Development w Kambodży. Zrealizowała wiele międzynarodowych projektów w Anglii, Danii, Niemczech, Grecji, Turcji oraz na Ukrainie.
  
W Momentach zagrają Angelika Kujawiak i Wojciech Kaproń. Za wideo odpowiedzialna jest Maria Porzyc, światło zaprojektował Grzegorz Polak, a kostiumy ElBruzda.

Warsztaty Kultury w Lublinie jak co roku przygotowują własne premierowe produkcje na Noc Kultury. Mottem tegorocznej edycji jest MiastOpowieść, dlatego też przed nami program z wielowątkową fabułą i kilka zapierających dech w piersiach rozdziałów. Jednym z nich zdecydowanie jest spektakl Momenty. W zeszłym roku z przyczyn niezależnych od artystów nie udało się nam zaprezentować go publiczności festiwalu, ale w tym roku jeszcze lepiej wpasuje się w program i całą koncepcję wydarzenia – zaprasza Joanna Wawiórka-Kamieniecka, dyrektor Nocy Kultury.

Na cały program Nocy Kultury składa się kilkaset wydarzeń kulturalnych, m.in. wystawy sztuki, instalacje artystyczne, spektakle teatralne, kino i sztuka w przestrzeni miejskiej. Zachęcają otwarte do późna drzwi galerii, teatrów i muzeów.
Pełny harmonogram będzie można znaleźć na stronie www.nockultury.pl w połowie maja.

13. Noc Kultury w Lublinie odbędzie się w nocy z 1 na 2 czerwca 2019 roku. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

Organizatorzy zastrzegają… sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczeólnych punktów programu.