Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury
Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 logock

Scena CK budzi się na wiosnę

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji przygotowaliśmy kilka teatralnych propozycji oraz prezentacje z nurtu teatru tańca. Na scenie CK zobaczymy dobrze znane lubelskiej publiczności spektakle m.in. Sceny InVitro czy Lubelskiego Teatru Tańca, nie zabraknie też oferty dla najmłodszych.

„Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek” to wyjątkowa, weekendowa okazja do rodzinnej przygody z teatrem. To wesoła i mądra opowieść o przyjaźni i poszukiwaniu sensu w życiu dla widzów od 3 do 93 roku życia. Z kolei spektakl „SMOK/G” w zabawnej formie opowiada o problemach związanych z zanieczyszczeniem powietrza. Przeniesiemy się do 2023 r., w którym pewne miasteczko opanował smrodliwy Smok. W „Ostatnim solo K.” Ryszard Kalinowski sięga po wątki autobiograficzne; odtwarza fragmenty dawnej choreografii, konfrontując się na scenie ze sobą sprzed lat. Na scenę CK powraca też sztuka „Tata ma kota (Poczytaj mi Tato)” w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego. Spektakl jest głosem ojców, którzy po rozpadzie małżeństwa samotnie wychowują swoje dzieci. Centrum Kultury będzie też gościć młodych tancerzy z Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu i Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie. Studenci IV roku zaprezentują spektakl „CPH4”, za którego choreografię odpowiada Jacek Łumiński - założyciel i dyrektor Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z twórcami.

Bilety na seanse dostępne w kasie Centrum Kultury oraz online

Zapraszamy!