Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl

   

Marzec w Kinie CK

W marcu, jak w garncu – mówi staropolskie przysłowie. Tym razem jednak nie chodzi o pogodę, a o różnorodność w kinie. W najbliższym czasie repertuar filmowy Kina CK przypadnie do gustu niejednemu widzowi.

Marzec rozpoczynamy nagrodzoną trzema Oscarami „Romą" oraz nominowanym w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny „Kafarnaum". Tuż po weekendzie rozpoczynamy maraton marcowych premier. Pierwszą z nich jest „Granica” – wymykająca się klasyfikacjom gatunkowym historia o losach szwedzkiej celniczki. Z kolei „Szczęśliwy Lazzaro” to oniryczna opowieść na styku włoskiego neorealizmu i realizmu magicznego, która dotyka problemu krzywdy i wyzysku dobra. Do kin wraca także Jan Jakub Kolski ze swoim najnowszym filmem „Ułaskawienie”, inspirowanym rodzinną historią reżysera. Premierowo zobaczymy także „Wspomnienie lata” z niezwykłą kreacją aktorską młodego debiutanta — Maxa Jastrzębskiego w roli głównej. Marzec zapowiada się też dobrze dla fanów aktorskiego duetu: Penélope Cruz i Javiera Bardema zobaczymy w przedpremierowym pokazie filmu „Wszyscy wiedzą”. Po seansie zapraszamy na spotkanie, gdzie o zagadnieniach filozoficznych ukazanych w filmie opowie Paweł Sikora. Kolejne premiery z cyklu Splat!Nights to „High Life” porównywany do największych dzieł Kubricka i Tarkowskiego oraz „Monument” — drugi, oczekiwany przez wielu widzów film Jagody Szelc. Końcówka marca to spotkanie z najnowszym dziełem Borysa Lankosza „Ciemno, prawe noc”. Jak przyznaje sam reżyser, to jego najtrudniejszy film i "wymarzone dziecko". Obraz powstał na podstawie nagrodzonej Nike książki Joanny Bator pod tym samym tytułem.

Marzec to także spotkanie z kinem opowiadającym o problemach i wyzwaniach w kwestii praw człowieka. Podczas 17. edycji festiwalu Watch Docs w Kinie CK zobaczymy kilkanaście filmów dokumentalnych, którym będą towarzyszyć spotkania i debaty. Jak co miesiąc, nie zabraknie seansów z cyklu Benshi. Tym razem obejrzymy irlandzkie filmy nagrodzone Oscarem. Przed nami także pokazy filmów krótkometrażowych Oscar Nominated Shorts oraz prace konkursowe młodych filmowców w ramach O!PLA — Festiwalu Polskiej Animacji.

Bilety na seanse dostępne w kasie Centrum Kultury oraz online
Do zobaczenia w kinie!

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.