Informacje różne z Lublina i regionu

 

 Wystawa ,,Plus Koncepcja’’

w Tarasach Zamkowych

1 lutego-15 kwietnia


 powiększ


Od lutego do 15 kwietnia w Tarasach Zamkowych można podziwiać ekspozycję pt. ,,Plus Koncepcja” przygotowaną przez Project Art Gallery. W zaprezentowanych pracach lubelscy artyści, za pomocą różnych technik, dzielą się swoją własną wizją świata i sposobem postrzegania otaczającej rzeczywistości. Wystawa znajduje się na pierwszym piętrze i czynna jest w godzinach otwarcia centrum handlowego.
Nasze postrzeganie świata jest wypadkową wielu czynników. Nie ma jednego, prawidłowego sposobu, w jaki należy widzieć i odbierać otaczającą nas rzeczywistość. Sztuka jak w soczewce pokazuje tę różnorodność - do tego też nawiązuje wystawa ,,Plus Koncepcja’’. Prace wystawione w Tarasach Zamkowych zachęcają odbiorców do chwili zastanowienia, refleksji i dialogu. W obrazach wyraźnie zauważalna jest różnorodność, wspólny mianownik stanowi jedynie kompozycja i zabawa dynamiką złudzenia ruchu lub bezruchu. Można zobaczyć prace syntetyczne, geometryczne i takie, które skupiają się na szczegółach i drobiazgach poszczególnych elementów. Nie brakuje też dzieł przedstawiających pejzaże oraz martwą naturę. Wystawę podziwiać można na pierwszym piętrze w godzinach otwarcia Tarasów Zamkowych.
Project Art Gallery to inicjatywa promująca sztukę w przestrzeniach publicznych, której pomysłodawcami jest dwoje artystów: Iwona Ostrowska i Arkadiusz Świderski. Projekt, który działa od 2015 roku, skupia się na organizacji wydarzeń związanych z malarstwem współczesnym. Celem działania Project Art Gallery jest wzbogacanie pozytywnych doświadczeń poprzez obcowanie ze sztuką.

Serdecznie zapraszamy!


*********
Tarasy Zamkowe to najnowocześniejsze centrum handlowo-rozrywkowe ze 150 lokalami handlowo-usługowymi, znajdującymi się na przestrzeni  38 000 mkw. powierzchni handlowej. Trzy poziomy parkingu podziemnego oferują ponad 1400 miejsc postojowych. Wielkie otwarcie nastąpiło 4 marca 2015 roku. Budynek łączy w sobie unikalną architekturę z wysokimi standardami ekologicznymi. Tarasy Zamkowe są pierwszym centrum handlowym w Polsce, które uzyskało certyfikat BREEAM Excellent dla fazy projektowej, a dodatkowo znalazło się na tzw. „shortliście” prestiżowego konkursu BREEAM Awards 2015. Zarządcą obiektu jest firma CBRE.
www.tarasyzamkowe.pl
**********
IMMOFINANZ to firma z sektora nieruchomości komercyjnych, której działalność skupia się na obiektach handlowych oraz biurowych na siedmiu głównych europejskich rynkach, tj. w Austrii, Niemczech, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii oraz Polsce. Podstawa działalności firmy obejmuje zarządzanie nieruchomościami oraz część deweloperską. Marki handlowe STOP SHOP, VIVO! oraz marka biurowa myhive stanowią kluczowy obszar dla tych aktywności i odzwierciedlają koncentrację na wysokiej jakości usługach. Firma posiada portfel o wartości około 4,0 mld euro (z wyłączeniem Rosji), obejmujący ponad 230 nieruchomości. Spółka jest notowana na giełdzie w Wiedniu (indeks ATX) oraz w Warszawie. Więcej informacji dostępnych jest na: http://www.immofinanz.com
**********
CBRE – agent najmu powierzchni komercyjnych oraz zarządca Tarasów Zamkowych, to największa na świecie firma doradcza i inwestycyjna działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych (pod względem przychodów za rok 2015). CBRE, z siedzibą główną w Los Angeles, zatrudnia około 70 000 pracowników (nie wliczając firm stowarzyszonych i partnerskich), obsługuje inwestorów, właścicieli oraz najemców nieruchomości w ponad 400 biurach na całym świecie (wliczając firmy stowarzyszone i partnerskie) Zakres usług świadczonych przez CBRE obejmuje: doradztwo strategiczne w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi korporacyjne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz projektami, administrację firm, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe i analityczne. Więcej informacji dostępnych jest na: www.cbre.pl.


Serdecznie zapraszamy!