Informacje różne z Lublina i regionu

 
   

POLREGIO na ferie 2019Już niebawem rozpoczynają się ferie zimowe dla uczniów i studentów. Z tej okazji POLREGIO zachęca do korzystania z ofert promocyjnych i połączeń do niezwykle ciekawych zakątków Polski. Dla każdego mamy specjalne atrakcyjne oferty!

Ferie zimowe to doskonała okazja do spędzenia czasu wolnego na świeżym powietrzu, wędrując urokliwymi uliczkami zimowych kurortów czy szusując na nartach. Pociągi POLREGIO pozwolą dotrzeć komfortowo na narty np. do takich miejscowości jak Krynica-Zdrój czy Zakopane, a dzięki pociągom Podhalańskiej Kolei Regionalnej szybko i bez stania w korkach poruszać się po Podhalu. To doskonała alternatywa dla osób chcących skorzystać z atrakcyjnej cenowo bazy noclegowej poza stolicą polskich gór. Pociągami POLREGIO można dotrzeć do wielu miejscowości będących dobrą bazą wyjściową na szlaki turystyczne czy wyciągi narciarskie, podróżując jednocześnie jednymi z najbardziej malowniczych tras kolejowych w Polsce, np. Żywiec – Sucha Beskidzka – Zakopane, Tarnów – Nowy Sącz – Krynica-Zdrój czy Jasło – Zagórz – Komańcza. Dzięki wspólnej ofercie POLREGIO i PKP Intercity „Razem w Polskę”można podróżować bez ograniczeń wszystkimi pociągami obu przewoźników przez cały weekend: od piątku od godz. 19:00 do poniedziałku do godz. 6:00.

W okresie zimowym miłośnicy nart biegowych chętnie odwiedzają Szklarską Porębę, gdzie można dotrzeć pociągiem REGIO „Kamieńczyk” z Poznania przez Wrocław i Jelenią Górę, a przy okazji skorzystać z wagonu barowegopodziwiając z okna pociągu malownicze krajobrazy na trasie do Szklarskiej Poręby Górnej. W sezonie ferii zimowych warto wybrać się na polskie wybrzeże, gdzie dzięki dynamicznie zmieniającej się aurze panuje wysokie stężenie jodu w powietrzu, korzystnie wpływającego na samopoczucie, a przede wszystkim górne drogi oddechowe. Podróże nad Bałtyk zapewniają pociągi POLREGIO kursujące w ramach stałej oferty m.in. do Świnoujścia, Kołobrzegu i na Hel. Podróż w grupie może być niezapomnianym przeżyciem, a korzystając z oferty „Ty i raz, dwa, trzy” również tanim. W tej ofercie dla pierwszej osoby wydaje się bilet jednorazowy wg taryfy normalnej lub z ulgą ustawową, a dla pozostałych osób wydaje się bilety tańsze o ok. 30% od taryfy normalnej.

Miłośników cichych zakątków Polski i pieszych wędrówek po niezbyt wymagającym terenie warto skierować na Warmię i Mazury, Podlasie czy Lubelszczyznę.Bilet turystyczny i mini bilet turystyczny pozwolą na wielokrotne przejazdy od godziny 18:00 w piątek, do godziny 6:00 w poniedziałek. Bilet turystyczny w cenie 45,00 zł brutto – oprócz pociągów specjalnych – jest honorowany w pociągach REGIO oraz pociągach osobowych: Arrivy RP, Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich oraz Kolei Małopolskich, jak również Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (z wyjątkiem pociągów kategorii ŁKA Sprinter).Połączenia POLREGIO docierają do atrakcyjnych miejscowości z dobrą bazą noclegową, takich jak Giżycko, Ełk, Suwałki czy Zamość. Stała oferta POLREGIO zapewnia atrakcyjnie cenowo podróże również do największych polskich miast, np. Krakowa, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Kielc czy Szczecina, a nawet za granicę, do Goerlitz, Berlina, Kowna czy Brześcia.Mini bilet turystyczny w cenie 39,00 zł brutto honorowany jest tylko w pociągach REGIO.Warto również skorzystać z ulg przysługujących posiadaczom Karty Dużej Rodziny.

Ferie zimowe na Lubelszczyźnie rozpoczynają się dopiero w od 11 lutego ale zachęcamy dzieci i młodzież do aktywnego spędzania czasu już teraz. Co prawda nasz region nie od razu kojarzy się z trasami narciarskimi, ale także tutaj amatorzy sportów zimowych znajdą dla siebie ciekawe propozycje.

Najwięcej atrakcji dla dzieci i młodzieży można będzie znaleźć w większych miastach. Do wszystkich tych miejscowości można dojechać bezpośrednio lub pośrednio pociągami REGIO korzystając z ofert taryfowych POLREGIO.

Lublin oferuje – lodowisko MOSiR Lublin czynne w godz: Pn. 8.00-18.30, Wt-Pt: 8.00-20.15, Sb-ND: 11.00-20.15 (Hala Lodowa to kryte lodowisko o wymiarach 30 x 60 m z antresolą widowiskową, zespołem gastronomicznym. Na lodowisku można rozgrywać mecze hokeja. Miasto Lublin oferuje wiele innych atrakcji dla dzieci i młodzieży min. kino, teatr, zwiedzanie zamku itp. Przyjeżdżając pociągiem do Lublina rodzinnie warto skorzystać z oferty Ty i raz, dwa, trzy,Karty Dużej Rodzinylub „Połączenie w dobrej cenie” dla grup zorganizowanych z przejazdu grupowego lub indywidualnie w czasie weekendu mini biletu turystycznego.

Chełm oferuje - lodowisko sztuczne przy ul. Sienkiewicza 22 funkcjonuje od grudnia do końca lutego czynne jest codziennie w godz. 8:00 - 19:00. Miłośnicy łyżew mogą korzystać z tafli lodowiska nawet przy dodatnich temperaturach sięgających +10°C.

Dodatkową atrakcją w Chełmie są Chełmskie Podziemia Kredowe: ul. Lubelska 55A, Zwiedzanie: turyści indywidualni: godziny wejść: 11 - 13 - 16 (Do zwiedzania przygotowana została oświetlona i zabezpieczona trasa turystyczna o długości 2km.

Jadąc z Lublina i stacji pośrednich do Chełma warto skorzystać z oferty „Ty i raz, dwa, trzy”, Karty Dużej Rodziny,przejazdu grupowego dla grup zorganizowanych lub indywidualnie w czasie weekendu mini biletu turystycznego.

Zamość oferuje - lodowisko usytuowane w samym sercu miasta na płycie Rynku Wielkiego jest obiektem działającym sezonowo od grudnia do marcaw godz. 9.00-21.00. Dodatkowo w trakcie funkcjonowania lodowiska organizowane są różne imprezy sportowo-rekreacyjne.Dojazd do Zamościa pociągiem REGIO z Lublinai stacji pośrednich – w wg oferty „Połączenie w dobrej cenie” – cna biletu normalnego w relacji Lublin – Zamość 16 zł (dla dzieci i młodzieży ulgi według uprawnień).

Można również na Lubelszczyźnie znaleźć bardzo ciekawe miejsca dla amatorów nart, sanek i snowboardu są to:
1.Stok narciarski Bobliwo (5 km od Stacji kolejowej Izbica) - otwarty w godz. 9.00-21.00
Na stoku znajduje się profesjonalny wyciąg narciarski najdłuższy na Lubelszczyźnie. Stok jest sztucznie naśnieżany i oświetlany, pozostaje do dyspozycji narciarzy nawet wtedy, gdy pogoda nie dopisuje.

2.Stok narciarski Sulówokolice Kraśnika - otwarty w godz. 9.00-21.00– kompleks trzech wyciągów o długościach 350, 100 i 70 metrów. Dla narciarzy i snowboardzistów przygotowano tu kilka tras o różnych stopniach trudności).

3.Stok narciarski w Międzyrzeczu Podlaskim (oddalony ok. 300 m od stacji kolejowej) – otwarty w godz. Wt-Pt : 16.00-21.00, Sb-Nd: 12.00-20.00, jest szóstym tego typu obiektem w kraju. Ma 180 metrów długości naśnieżany w ramach potrzeby armatką, oświetlony.

Jadąc pociągiem REGIO rodzinnie warto skorzystać z oferty „Ty i raz, dwa, trzy”,Karty Dużej Rodziny lub „Połączenie w dobrej cenie” dla grup zorganizowanych z przejazdu grupowego lub indywidualnie w czasie weekendu mini biletu turystycznego.

Bilety POLREGIO można obecnie zakupić poprzez nowy, własny system sprzedaży przewoźnika pod adresem polregio.pl oraz aplikację mobilną POLREGIO ( na Androida i IOS), kasach biletowych i u obsługi pociągów. Kasy biletowe POLREGIO są jedynymi w kraju, w których można zakupić bilety na przejazdy pociągami wszystkich pasażerskich przewoźników kolejowych w Polsce wykonujących regularne przewozy.

Rozkład jazdy dostępny jest na stronie rozkład-pkp.pl.
Serdecznie zapraszamy!