Informacje różne z Lublina i regionu

 
   

Luty w DDK "Węglin" :

* My Mamy - Teatr tu i teraz - 2 lutego 2019 r, godz. 10.30
Prowadzenie – Wioletta Tomica
Kontakt – Paula Krać, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , 81 466 59 16
Koszt udziału – 10 zł
Zapisy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy Mamy z Dziećmi w wieku 3+ na kolejne spotkanie w ramach cyklu „My Mamy”, podczas którego uczestniczki i uczestnicy, korzystając z technik teatralnych, stworzą opowieść.
Mamy i Dzieci podczas zajęć spojrzą na świat wokół siebie przez pryzmat teatralności (technika animacji przedmiotu, mówienie sceniczne, scenariusz, scenografia, praca reżysera). Do stworzenia teatralnej historii wykorzystanezostaną takie elementy jak: podłoga, światło, przedmioty i osoby. To okazja do poznania kolejnej dziedziny sztuki „z bliska” i spotkania się z członkami rodziny w nowej sytuacji.
Wszystko wokół nabierze innych znaczeń i stanie się najpiękniejszą bajką, którą stworzymy tu i teraz.
Wioletta Tomica  – absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Lalkarski w Białymstoku. Aktorka Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Współpracowała z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, Centrum Kultury i innymi nieformalnymi grupami teatralnymi. Instruktorka grupy Prawie teatr – warsztat teatralny dla dorosłych.
O cyklu „My mamy”
Idziemy poziom wyżej. Z walki o przetrwanie i zaspokojenie podstawowych potrzeb przenosimy się w świat SZTUKI. W działaniach artystycznych poszukamy chwili wytchnienia i inspiracji. Trójkąt MAMA – DZIECKO – SZTUKA pozwoli czerpać od siebie nawzajem. Mamy będą miały okazję nauczyć się od Dzieci otwartości, nieoceniania i działania intuicyjnego. Z kolei Dzieci od Mam: umiejętności, odkrywania nowych rozwiązań. A wszyscy przez spotkanie ze sztuką sprawdzą, jaką mają moc twórczą! Jest taki moment, że przestajemy rysować, śpiewać… Zmieńmy to! Odczarujmy „Nie umiem” w „Jakie to ciekawe!”. Chcesz, żeby Twoje Dziecko było otwarte, radośnie eksplorowało świat, było kreatywne, malowało, śpiewało, wymyślało? Ty będziesz dla Niego najlepszym przykładem! Poszczególne przystanki to malarstwo, rzeźba, teatr, książka, grafika, sztuka nowego cyrku.

* Dzielnicowy Klub Żonglerski
Kierunek scena
12.01.2019, 26.01.2019, 9.02.2019, 23.02.2019, 9.03.2019, 23.03.2019, 13.04.2019, 27.04.2019, 11.05.2019, 25.05.2019, 8.06.2019,w godz. 12:30-14:00.

Prowadzenie: Marcin Borkowski, Bogusław, Byrski, Monika Kalinowska, Sylwia Wójcik
Kontakt – Monika Kalinowska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / 81 466 59 16
Koszt udziału– 5 zł od osoby
Zapisy –Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po treningach cyrkowych i warsztatach teatralnych nadszedł czas na próby i przygotowanie pokazu!Bazując na umiejętnościach Uczestniczek i Uczestników, Marcin Borkowski pomożeprzygotować krótkie etiudy cyrkowe. Wraz z grupą, Sylwia Wójcik skomponuje i zaaranżuje do pokazu muzykę. Bogusław Byrski nada kształt całemu występowi.

Zachęcamy do wspólnego żonglowania umiejętnościami!

Dzielnicowy Klub Żonglerski to cykl Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin”, stworzony dla osób, które chcą żonglować i ćwiczyć na różnych sprzętach cyrkowych.To przestrzeń dla pasjonatów aktywnego spędzania czasu wolnego. To szeroki wachlarz możliwości rozwoju swoich umiejętności, spotkania z ciekawymi ludźmi, wspólny trening.Zapraszamy do sali wyposażonej w różnorodny sprzęt. Chustki, piłeczki, obręcze i maczugi do żonglowania. Do innych manipulacji diabolo, różne kije, talerze. Monocykle do jeżdżenia i kula do chodzenia. Jeśli pojawią się chęci i pogoda będzie sprzyjać, treningi będą odbywały się na świeżym powietrzu. Rekomendujemy wygodne stroje i otwartość na nowe umiejętności.

Koordynacja i pomysł – Monika Kalinowska

Cykl Dzielnicowy Klub Żonglerski realizowany jest przy wsparciu Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA oraz objęty patronatem Carnavalu Sztukmistrzów i Kuglarstwo.pl

* Rodzinne Poranki Muzyczne - Przeciągamy struny - 9 lutego 2019, godz. 10.30 – 12.00
Czas trwania - 1,5 h

Instruktorka: Sylwia Wójcik.
Kontakt – Monika Kalinowska / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  / 81 466 59 16
Zapisy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Koszt udziału - 10 zł od Dziecka. Rodzic – wstęp wolny
Ilość miejsc ograniczona.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu„Rodzinne Poranki Muzyczne”.

Czy ukulele to mała gitara? Czy gitara duże ukulele? Co je łączy, a co rożni? Gdyby gitara była mamą, a ukulele tatą – to jak nazywałoby się ich dziecko?
Zapraszamy na kolejne zajęcia z cyklu Rodzinne Poranki Muzyczne, na których Dzieci z Rodzicami zajmą się liczeniem strun w gitarach małych, średnich i dużych oraz nazwą wszystkie części gitary.

Sylwia Wójcik - muzyczka, wokalistka, kulturoznawczyni. Laureatka wielu ogólnopolskich festiwali poezji śpiewanej. Członkini zespołu perkusyjnego SAMBASIM, który wykonuje batucadę – perkusyjną muzykę rodem z Brazylii. Z okazji 5-lecia DDK „Węglin” wyróżniona Listem Gratulacyjnym Prezydenta Miasta Lublin w 2016 roku.

Rodzinne Poranki Muzyczne to cykliczne zajęcia muzyczne dla Dzieci w wieku 3-5 lat z Rodzicami. Co miesiąc zapraszamy na poranne muzykowanie, które każdego nastroi pozytywnie na cały dzień. Rytm i melodia. Twórcze eksperymenty muzyczne i tworzenie autorskich piosenek.  Podczas każdego ze spotkań dzieci będą poznawać nowy instrument muzyczny, od perkusji, przez gitarę po harfę.

Zajęcia przeznaczone dla Dzieci w wieku 3-5 lat wraz z Rodzicami

* Dziecinada - mały cyrk - Zimowe zabawy - 23 lutego 2019, godz. 10.30-12.00
Instruktorzy: Marcin Borkowski i Katarzyna Kurowska

Kontakt – Monika Kalinowska / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  / 81 466 59 16
Zapisy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Koszt udziału – 15 zł od Dziecka. Rodzice – wstęp wolny
Ilość miejsc ograniczona

W czasie jeszcze zimowego spotkania Dzieci z Rodzicami będą poznawać tajniki żonglerki kontaktowej. Dowiedzą się, czym jest kula akrylowa i w jaki sposób toczy się po ciele. Wraz z instruktorami wybiorą się do lodowej jaskini, gdzie mieszka fustrzasty pająk Seweryn, który przygotował dla Dzieci niespodziankę. Jak zwykle będzie dużo ruchu i zabawy.

Marcin Borkowski – artysta cyrkowy, animator, instruktor żonglerki. Zdobywca III miejsca podczas 2. Ogólnopolskiego Konkursu Etiud NowocyrkowychCyrkulacje, laureat Głównej Nagrody konkursu dla lubelskich studentów Open Stage 2013. Artysta na Międzynarodowych Targach EXPO 2015 w Mediolanie, 17. Ogólnopolskich Spotkaniach Cyrkowych w Brodnicy, 5. Festiwalu Sztuk Ulicznych „Na Bruku” w Zamościu.

Katarzyna Kurowska – animatorka kultury, uczestniczka szkoleń organizowanych przez PSPiA KLANZA oraz projektów realizowanych w Niemczech i w Polsce, których celem było dokładne poznanie metody Pedagogiki Cyrku. Prowadzi ponad 25 grup dziecięcych w lubelskich przedszkolach i szkołach.

Dziecinada – mały cyrk to kolejna odsłona cyklu edukacyjnego Dziecinada. Tym razem treści są skierowane do dzieci w wieku 3-5 lat i ich rodziców. Spotkania rozpoczną ciekawe i dynamiczne gry, które rozgrzeją uczestników oraz na przykład wzmocnią ich orientację w przestrzeni. Kolejnym punktem każdego spotkania będzie interaktywny mini pokaz sprzętu, na którym będziemy później trenować. Zajęcia będą prowadzone  metodą Pedagogiki cyrku, stąd nauka wszystkich trików będzie podzielona na małe etapy.

Wydarzenia w ramach cyklu „Dziecinada – mały cyrk” odbywają się przy wsparciu Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA oraz są objęte patronatem przez Kuglarstwo.pl.


Serdecznie zapraszamy!