Informacje różne z Lublina i regionu

 
   

Luty w DDK "Czuby Południowe" :

* Rodzinny Warsztat Twórczy - Ślady na śniegu - 2 lutego 2019, godz. 10.00
Prowadzenie – Magdalena Franczak
Kontakt – 81 466 59 18
Koszt udziału – 10 zł od Dziecka
Zapisy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kolejna odsłona Rodzinnego Warsztatu Twórczego przeniesie nas w zimowy świat, w którym wspólnie stworzymy ślady na śniegu. Zapraszamy!

Czy zwierzęta zostawiają ślady na śniegu? Czym różni się ten ślad od ludzkiego? A gdyby tak śnieg nie poddawał się prawom fizyki i pozostawał nienaruszony niczym kokos na zimowym torcie? Podczas wspólnych twórczych działań zanurzymy się w strukturze mroźnego pejzażu, przyjrzymy się kryształkom śniegu i stworzymy przestrzenne prace będące interpretacją dzieł dawnych mistrzów. Poznamy siłę odcisku i zrobimy swój własny, który nie roztopi się pod wpływem dodatniej temperatury.

Rodzinny Warsztat Twórczy skierowany jest do Dzieci oraz ich rodziców, dziadków, rodzeństwa, opiekunów. Działania mają charakter cykli warsztatowych. Każdy cykl otworzy nowy temat, który jest podróżą, momentami bardzo szaloną, ale niezwykle bezpieczną, odbywającą się w rodzinnym gronie. Czasem zagłębiamy się w świecie egzotycznych roślin, innym razem wsiadamy do wehikułu czasu, albo oswajamy ciemność tworząc tajemnicze miecze świetlne. Wątków jest mnóstwo, a wszystko po to, aby poczuć więź, bliskość w procesie tworzenia. Udowadniamy, że wspólnie też można owocnie spędzić czas, uruchomić wyobraźnię!

Warsztaty dla Dzieci z opiekunem.
Warsztaty odbędą się po zebraniu odpowiedniej liczby chętnych. Ilość miejsc ograniczona.

Klub Bombonierka Życia
Koordynatorka – Monika Spuz-Szpos
Kontakt, informacje – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wstęp wolny
Środy, 10.00-12.00


* Anielski witraż -
6 lutego 2019 r.

Prowadzenie – Marek Barszcz
Warsztaty tworzenia witraży, na których uczestnicy wykonają witrażowe aniołki.
 
* Słodko i Słono -
27 lutego 2019 r.

Prowadzenie – Monika Spuz-Szpos
Spotkanie połączone z pieczeniem szybkich przekąsek słodkich i słonych.
 
Klub Seniora Bombonierka Życia
został stworzony dla osób 50+, które chciałyby w DDK „Czuby Południowe” w sposób twórczy i aktywny spędzić środowe przedpołudnia. Spotkania z gośćmi, warsztaty, dyskusje tematyczne, wymiana doświadczeń i wniosków, a przede wszystkim twórcze i kreatywne spędzanie wspólnie czasu w miłej atmosferze, przy kawie i herbacie. Serdecznie zapraszamy!Koordynatorka Klubu – Monika Spuz-Szpos


Serdecznie zapraszamy!