Informacje o wydarzeniach w Warsztatach Kultury w Lublinie


Warsztaty Kultury w Lublinie
ul. Grodzka 5a, 20-112 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www.warsztatykultury.pl

Magiczna Latarnia -

Ruszają zapisy do klubu filmowego dla dzieci

 

 

Rok 2019 oznacza, że Magiczna Latarnia jest już w Lublinie od 6 lat. Mali kinomani obejrzeli wiele wspaniałych filmów, śmiali się i płakali razem, poznając przy tym kinowe arkana. Dlatego z wielką przyjemnością Warsztaty Kultury w Lublinie ponownie otwierają nabór do tego szczególnego klubu filmowego, który łączy dzieciaki w wielu krajach na świecie.

Magiczna Latarnia

Tegoroczna edycja przynosi tak ciekawe propozycje jak: przepiękna animacja czeskiego mistrza Karela Zemana, Fantastyczna Podróż w reżyserii Richarda Fleischera (czyli klasyk kina Sci-Fi z lat 60.), animowany kryminał dla dzieci Kot w Paryżu czy jedna z najlepszych produkcji studia Pixar W głowie się nie mieści.

Projekt odpowiada na potrzeby edukacji audiowizualnej bardzo młodego widza, będąc jednocześnie wspaniałą rozrywką. Program Klubu Magicznej Latarni dostarcza najmłodszym narzędzi, dzięki którym łatwiej zrozumieć oglądane obrazy. Młodzi filmoznawcy uczą się, jak odbierać sztukę audiowizualną, dzięki czemu mogą stać się również aktywnymi i świadomymi twórcami takich przekazów.

Każdy pokaz poprzedzony jest zabawnym i pouczającym przedstawieniem oraz lekturą komiksowej broszury, które dodatkowo wprowadza w temat prezentowanego filmu.

Jak dołączyć do klubu?

Kiedy: Magiczna Latarnia startuje 24 lutego i kończy się 8 grudnia. Seanse odbywają się raz w miesiącu z przerwą wakacyjną.

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a - sala widowiskowa, II piętro

Zapisy: Bezpłatna karta członkowska pozwala dołączyć do klubu wszystkim dziewczynkom i chłopcom w wieku od 6 do 12 lat. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza online do 21 stycznia włącznie lub do wyczerpania limitu miejsc.Zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa w Magicznej Latarni, dostępnymi na naszej stronie internetowej.Organizatorzy zastrzegają… sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczeólnych punktów programu.