Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl

 

Koncert zespołu Cheap Tobacco

25 stycznia 2019 r, g. 19:00
Piwnice CK

Bilety – 30 zł

 

Cheap Tobacco to wybuchowa mieszanka czystej energii, autentyczności oraz mocnego vintage’owego brzmienia, połączona z charyzmatycznym głosem dziewczyny z Bieszczad, która dwukrotnie zdobyła tytuł najlepszej bluesowej wokalistki w Polsce.

Zagrali dotychczas około 500 koncertów w kraju i za granicą. Nowa płyta „Szum”, której koncertowa premiera odbyła się w studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce, to emocjonalny rollercoaster, zabierający słuchacza w podróż wśród niebanalnych brzmień, melodii i rytmów.

Dwanaście kompozycji nagranych w Monochrom Studio jest dowodem na to, że Cheap Tobacco to grupa bezkompromisowa, dla której najważniejsza jest rockowa energia i koncerty na żywo. Ponadto elektryzujący i liryczny jednocześnie głos Natalii Kwiatkowskiej sprawia, że obok nowego materiału trudno przejść obojętnie. Zespół, stanowiący rockowy organizm jednocześnie wymyka się jakimkolwiek klasyfikacjom. Grupa śmiało rezygnuje z utartych schematów na rzecz niecodziennych inspiracji, nie bojąc się przy tym utraty wiarygodności. Po koncertach promujących poprzednie nagrania, czas na nową twarz Cheap Tobacco. Zespół, który zdobył uznanie w świecie bluesa, muzyka zespołu wybiega poza jego granice, czerpiąc z dorobku muzyki rockowej, soulowej, pop, funky, zaczepiając również o lekką psychodelię. Utwory z nowego albumu to dawka dobrego vintage’owego brzmienia, mocnych riffów oraz snujących się, ciężkich, zadymionych i przestrzennych ballad. Teksty opowiadają o wewnętrznych konfliktach, z którymi mierzy się każdy z nas; o odejściu (tym chwilowym i nieodwracalnym); o przemijaniu oraz nadziei na porozumienie.

  • Natalia Kwiatkowska – wokal
  • Robert „Kapa” Kapkowski – gitara
  • Michał Bigulak – bas
  • Bartek Kołodziejski – perkusja
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.