Informacje różne z Lublina i regionu


  VARROC LIGHTING SYSTEMS
OTWORZY NOWY
ZAKŁAD PRODUKCYJNY W POLSCE

 
powiększ

Dzięki fabryce, powstanie ponad 350 nowych miejsc pracy w woj. lubelskim

W zakładzie o powierzchni 25 tys. metrów kwadratowych, produkowane będą lampy przednie i projekcyjne.

Po ukończeniu, zakład w Niemcach stanowić będzie 12 fabrykę i 19 lokację firmy na świecie.


 powiększ
 

Od lewej:

1. Krzysztof Komorski - Zastępca Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Urząd Miasta Lublin

2. Todd Morgan, Senior Vice President for Global Product Development, Varroc Lightning Systems

3. Krzysztof Urbaś, Wójt Gminy Niemce

4. Artur Habza, Dyrektor Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego


LUBLIN, Polska, 20 listopada 2018 – Varroc Lighting Systems, globalny lider w zakresie produkcji zewnętrznego oświetlenia i elektroniki samochodowej, ogłosił dziś plany otwarcia swojego nowego zakładu produkcyjnego w gminie Niemce, w województwie lubelskim.

Budowa fabryki rozpoczęła się w listopadzie, a jej oddanie do użytku powinno nastąpić w trzecim kwartale 2019 roku. W obiekcie o powierzchni ponad 25 tys. metrów kwadratowych powstawać będą lampy przednie i projekcyjne. Pełną wydolność produkcyjną zakład osiągnie w 2020 r.

Otwarcie naszej nowej fabryki w gminie Niemce, to kolejny krok w rozwoju naszych możliwości produkcyjnych i projektowych– powiedział Stephane Vedie, prezes zarządu Varroc Lighting Systems. – Zakłady produkcyjne VarrocLigtning Systems w Polsce, Bułgarii, Czechach, Maroko, Rumunii i Turcji zapewniają wydajną i efektywną kosztowo obsługę naszych europejskich klientów.

Fabryka w gminie Niemce będzie drugą, po otwartym pod koniec 2017 roku Centrum Inżynierii w Krakowie, lokalizacją firmy w Polsce i dwunastą fabryką Varroc na świecie.

Wybraliśmy gminę Niemce ze względu na umiejętności i kompetencje tutejszych pracowników –powiedział Vedie.– Wiele z ponad 350 wakatów, wymagać będzie wysokiego poziomu wiedzy technicznej, a lokalny rynek pracowników idealnie wpisuje się w nasze zapotrzebowanie.

Zapowiedź otwarcia nowego zakładu w Niemcach ogłoszona została wkrótce po ukończeniu budowy fabryk firmy w Brazylii i Maroku. To również mocne zwieńczeniemijającego roku, który obfitował w strategiczne działania prowadzące do organicznego i nieorganicznego wzrostu. W 2018 roku VarrocLightning Systems między innymi otworzyła biuro w Japonii, weszła w spółkę joint venture z firmą ELBA, producentem elektronikiz Rumunii oraz przejęła Sa-ba, producenta oświetlenia, posiadającego zakłady produkcji w Turcji i Bułgarii.

O VARROC LIGHTING SYSTEMS:

VarrocLighting Systems to wiodący dostawca innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych dla samochodów i jednośladów. Centrala firmy znajduje się w Plymonth, Michingan w Stanach Zjednoczonych. Firma zatrudnia ponad 7 400 pracowników w Europie, Azji oraz Południowej i Ameryce Północnej. Dostarcza wiodące technologię dla najpopularniejszy firm motoryzacyjnych na rynku z najwyższej jakości rozwiązaniami. VarrocLightening Systems jest głównym członkiem grupy Varroc zajmującej się produkcją komponentów dla branży motoryzacyjnej.

Więcej informacji na stronie:www.varroclighting.com.

 

Varroc Lighting Systems projektuje i produkuje najnowocześniejsze systemy oświetlenia zewnętrznego i elektroniczne system sterowania dla rynku motoryzacyjnego. Nasza firma w swojej ofercie posiada szeroką gamę produktów, wykorzystującą zaawansowane technologie, takich jak lampy LED, lampy matrycowe, laserowe, DMD, MEMS i surface-LED.

Varroc Lighting Systems dostarcza wysokiej jakości, konkurencyjne cenowo i zaawansowane technologicznie rozwiązania,oferując przy tym najwyższej jakości serwis i wsparcie.

Varroc Lighting System na świecie:

Varroc Lighting posiada 20 oddziałów, w 17 krajach,na pięciu kontynentach. Firma jest wszędzie tam, gdzie produkowane są samochody. Sieć fabryk rozlokowana została w Chinach, Czechach, Indiach, Meksyku, Maroko, Turcji i Wietnamie. W 2019 otwarta zostanie nowa fabryka Varroc Lightning Systems w gminie Niemce, w województwie lubelskim.

Główna siedziba firmy znajdujesię w Plymouth, w stanie Michigan, USA. Jedynym udziałowcem Varroc Lightning jest Varroc Group, drugi co do wielkości indyjski dostawca komponentów samochodowych.

VarrocLighting projektuje i wytwarza zaawansowane technologicznie, innowacyjne zewnętrzne oświetlenie samochodowe oraz pojazdową elektronikę sterującą. Firma dostarcza swoje rozwiązania do praktycznie każdego dużego producenta samochodów na świecie.
OfertaVarroc Lighting’s obejmuje lampy przednie, lampy sygnałowe i elektroniczne układy sterujące dla samochodów osobowych, ciężarowych, motocyklii SUV.


Varroc Lighting zatrudnia na świecie ponad 7400 pracowników. W 2017 roku firma osiągnęła przychód w wysokości 1,1 miliarda dolarów.
Varroc Lighting posiada ponad stuletnie doświadczenie w zakresie projektowania i produkcji lamp. Poczatki firmy siegają roku 1987.
Varroc Lighting wyróżnia się na tle konkurencji swoją strategią, opartą o elastyczne podejście do projektowania i produkcji, która zapewnia partnerom biznesowym firmy, dostosowane do ich potrzeb rozwiązania i obsługę.


Obszar działalności firmy Varroc Lighting rozszerza się zarówno organicznie jaki poprzez akwizycję. W ostatnich 16 miesiącach firma otworzyła swoje placówki w Brazylii, Japonii, Maroko i Turcji oraz zwiększyła moce przerobowe fabryki w Czechach i Wietnamie.