Informacje różne z Lublina i regionu

Przybądź na KUL zobaczyć ULW dniach 28 i 29 marca 2019 r. odbędzie się trzecia edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Bliżej pszczół" i już czwarta konferencja „Pszczoła w mieście”. Konkurs popularyzuje rolę pszczoły miodnej w naturalnym środowisku, a także wiedzę odnośnie do możliwości funkcjonowania pszczół w rzeczywistości miejskiej. W ostatniej edycji konkursu wzięło udział ponad 100 szkół z całej Polski.

Organizacją przedsięwzięcia zajmuje się Fundacja Rozwoju KUL, Instytut Architektury Krajobrazu na Wydziale Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu KUL oraz Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, takie jak: laptop, smartphone, tablet, przyjęcie w poczet uczniów Technikum Pszczelarskiego, indeks na Architekturę Krajobrazu lub Gospodarkę Przestrzenną KUL, a także pamiątkowa statuetka stworzona przez znanego lubelskiego artystę.

Renata Horbaczewska, pomysłodawczyni przedsięwzięcia i wiceprezes Fundacji Rozwoju KUL, zaznacza, że „Bliżej pszczół” to jedyny konkurs pszczelarski dla uczniów starszych klas szkół podstawowych i szkół średnich w Polsce. Swój udział w konferencji potwierdził profesor Jerzy Wilde – autor podręczników i jeden z największych autorytetów naukowych w dziedzinie pszczelarstwa. KUL nieprzypadkowo włącza się w promowanie roli pszczół, na dachu jednego z budynków uniwersytetu powstała pierwsza w Lublinie miejska pasieka.
Pobyt (nocleg i wyżywienie) uczestników i ich opiekunów w Lublinie w czasie trwania konkursu jest finansowany przez organizatorów. Ponadto na stoiskach firm będzie można spróbować regionalnych potraw.


Termin zgłoszeń do udziału w konkursie upływa 
21 grudnia 2018 r.
Informacje o konkursie dostępne są na stronie: www.kul.pl/KULmaUL