Informacje różne z Lublina i regionu

targi kul 2018

 

XXI TARGI WYDAWCÓW KATOLICKICH

20 - 22 listopada 2018 r.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II Collegium Jana Pawła II

W dniach od 20 - 22 listopada br. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbywać się będą XXI Targi Wydawców Katolickich organizowane przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Swój udział zapowiedziało 36 oficyn wydawniczych z całej Polski.

W tym roku pragniemy, w uzgodnieniu z Władzami Uczelni – Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, włączyć się w Jubileusz 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego; Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 40-lecie wyboru św. Jana Pawła II na Papieża.

Targi są wspaniałą okazją dla wydawnictw do zaprezentowania swojego dorobku wydawniczego, promowania czytelnictwa, spotkania z czytelnikami, a wszystkim zainteresowanym dobrą książką do spotkania z nią w jednym miejscu o szerokim wachlarzu tematyki, edytorstwa i formach (książka tradycyjna, elektroniczna, e-booki).

Patronatem honorowym
tegoroczne TARGI objęli:

  • Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski
  • Dr Krzysztof Żuk – Prezydent miasta Lublin
  • Ksiądz prof. dr hab. Antoni Dębiński – Rektor Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

Uroczyste otwarcie Targów nastąpi w pierwszym dniu ich trwania, we wtorek 20 listopada o godz. 10.00.

Targi będą się odbywały w holu Collegium Jana Pawła II, na parterze, w godz. od 9.00 – 18.00. Wstęp na Targi jest bezpłatny
.

XXI Targi, zostaną ubogacone koncertem – programem muzyczno-poetyckim. W tym roku pragniemy, aby koncert ten był w wykonaniu Leszka Długosza, dedykowany rocznicy odzyskania Niepodległości.

Koncert odbędzie się drugiego dnia Targów, tj. 21 listopada 2018 r. o godz. 19.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wstęp na koncert jest wolny zarówno dla społeczności studenckiej jak i ogółu publiczności, społeczności lubelskiej.

Zapraszamy także na nasze strony internetowe www.swk.pl gdzie można znaleźć wszelkie informacje o Stowarzyszeniu Wydawców Katolickich, wydawcach katolickich i o tym wszystkim co słychać w tym segmencie rynku wydawniczego. Przesyłając powyższe informacje serdecznie zapraszam do odwiedzenia naszych stoisk.

ks. Roman Szpakowski SDB
Prezes Zarządu
Stowarzyszenia Wydawców Katolickich