Informacje o wydarzeniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej


Miejska Biblioteka Publiczna
im. H. Łopacińskiego w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-007 Lublin
tel.: 81 466-62-50, 81 466-62-00
fax : 81 466-62-49
mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.mbp.lublin.pl


Miejska Biblioteka Publiczna

zaprasza na cykl spotkań w ramach projektu

„Kto ty jesteś? - rozmowy o wolności i patriotyzmie”
w terminie

od 13 października do 5 listopada 2018 roku

w Filii nr 38 MBP, ul. Relaksowa 25


 powiększ

Projekt „Kto ty jesteś? - rozmowy o wolności i patriotyzmie” został dofinansowany przez przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w konkursie grantowym „Na 100 Niepodległa”. Wydarzenia związane z projektem będą realizowane w Filii nr 38 MBP w terminie od 13.X. do 5.XI.2018 roku.

Projekt „Kto ty jesteś? - rozmowy o wolności i patriotyzmie” zawiera cykl warsztatów połączonych z prelekcjami oraz wystawą historyczną. Skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Projekt przewiduje przeprowadzenie trzech cykli warsztatów, dedykowanych młodzieży i angażujących starsze pokolenia. Podczas zajęć poruszane będą tematy związane z I wojną światową i odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Obok warsztatów uruchomiony zostanie punkt Laboratorium Wspomnień.

Będzie to stanowisko multimedialne umożliwiające digitalizację i cyfryzację rodzinnych materiałów archiwalnych, spośród których najciekawsze zostaną umieszczone w bibliotece na tzw. „Tablicy Historii”. Całości towarzyszyć będzie wystawa historyczna przygotowana przez Archiwum Państwowe w Lublinie.


Głównym celem projektu jest zachęcenie młodzieży do pogłębienia wiedzy i pielęgnowania pamięci o historii Polski i losach jej bohaterów, a także o historii własnej rodziny.

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.