Informacje o wydarzeniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej


Miejska Biblioteka Publiczna
im. H. Łopacińskiego w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-007 Lublin
tel.: 81 466-62-50, 81 466-62-00
fax : 81 466-62-49
mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.mbp.lublin.pl

 

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza

5 października 2018, o godz. 17.30

na otwarcie wystawy

"Szkice natury" Jarosława Drążka

w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej OKNA

ul. Peowiaków 12


Do udziału w drugiej edycji projektu Sztuka w Oknach zaprosiliśmy piątkę artystów. W roku 2018 swoje prace w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej OKNA prezentują: Agata Kwiatkowska, Tytus Brzozowski, Jacek Kwiatkowski, Jarosław Drążek i Andrzej Gosik.

Jarosław Drążek
urodził się w Lublinie w 1961 roku. Tu ukończył Liceum Sztuk Plastycznych oraz studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS (obecnie Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS).

Uprawia malarstwo sztalugowe, a czasem także ścienne. Artysta posługiwał się głównie techniką olejną, ale w ostatnich latach w jego twórczości dominować zaczęło malarstwo akwarelowe.

Maluje głównie naturę, ponieważ, jak mówi, daje mu to najwięcej satysfakcji i radości w obcowaniu z kolorem. Zajmuje się również ilustracją książkową i grafiką komputerową 2D oraz fotografią cyfrową. Należy do Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Aktywnie uczestniczy w plenerach, wystawach i wydarzeniach artystycznych organizowanych przez SAP.

Swoje doświadczenie artystyczne zdobyłem również podczas licznych podróży, gdzie stykałem się z twórczością znanych i mniej znanych artystów. Myślę głównie o pobycie w Kanadzie, gdzie mogłem osobiście uczestniczyć w wystawach na terenie British Columbii (Victoria i Vancouver) i warsztatach artystycznych prowadzonych przez Tony'ego Lyncha.

Artysta ten „otworzył” mi oczy na technikę akwareli i spowodował, że moje podejście do tej techniki całkowicie się zmieniło. Akwarela towarzyszy mi do dzisiaj i oprócz malarstwa olejnego, stanowi moją ulubioną formę ekspresji. Prace moje znalazły uznanie u wielu prywatnych nabywców, jak i kilku Galeriach za granicą.


Jarosław Drążek

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.