Informacje różne z Lublina i regionu

   

Pierwsza fabryka Turck w Polsce powstanie w Lublinie!


Turck, globalny partner w dziedzinie rozwiązań dla automatyki przemysłowej, uruchomi w Lublinie pierwszy zakład produkcyjny w Polsce. W fabryce położonej na terenie SSE Podstrefy Lublin w centrum logistycznym MLP Lublin pracę znajdzie ok. 220 osób.

Budowa nowego zakładu produkcyjnego w Polsce przez Turck to efekt konsekwentnie prowadzonej strategii rozwoju, która opiera się na zacieśnieniu współpracy regionalnej oraz międzynarodowej wymianie doświadczeń z zakresu kompletnych rozwiązań.

-Zdecydowaliśmy się na Polskę ze względu na dostęp do wykwalifikowanej kadry, dobrą infrastrukturę oraz bliskość do naszych zakładów produkcyjnych w Niemczech – mówi Olaf Walter, Vice President Global Purchasing, Werner Turck GmbH & Co. KG.

Nowy zakład produkcyjny Turck będzie zlokalizowany w centrum logistycznym MLP Lublin. Zdecydowana większość dostępnego wolnostojącego budynku (5700 mkw.) będzie przeznaczona pod produkcję i magazyn, a pozostała część powierzchni (800 mkw.) pod biura. W fabryce, która zostanie uruchomiona w czerwcu 2019 roku, docelowo zatrudnienie znajdzie 220 osób.

Turck jest jednym z liderów w automatyce przemysłowej. Ta rodzinna firma zatrudnia obecnie ponad 4 800 pracowników w ponad 30 placówkach oraz w placówkach swoich partnerów, działających na terenach 60 państw. Jako specjaliści w dziedzinie czujników, systemów fieldbus, connectivity, interfejsów HMI oraz systemów RFID, Turck oferuje rozwiązania automatyzacji produkcji oraz automatyzacji procesu. Dzięki swoim rozwiązaniom teleinformatycznym znajdują się wśród pionierów Przemysłu 4.0 oraz Przemysłowego Internetu Rzeczy (Industrial Internet of Things, IIoT).

Począwszy od 2011 roku obserwujemy powstawanie nowoczesnych obiektów przemysłowych i logistycznych na wynajem. Oferowane hale magazynowe klasy A są doskonale przystosowane do składowania i dystrybucji, a także mogą być optymalnie dostosowane do potrzeb produkcji. Do nowoczesnych obiektów przemysłowych i logistycznych na wynajem można zaliczyć: Centrum Logistyczne Mełgiewska, Goodman Lublin Logistics Centre, Lubelskie Centrum Logistyczne GO EAST, Centrum Logistyczne Vetterów, MLP Lublin, Panattoni Park Lublin.

Uzupełnieniem oferty dla inwestorów jest funkcjonowanie parków przemysłowo – magazynowych realizowanych przez lokalne firmy takie jak: Orion lub JK Property. Łączna podaż istniejącej nowoczesnej powierzchni magazynowej na wynajem wynosi prawie173 tys. mkw. W przygotowaniu i w budowie jest kolejne 93 tys. mkw. Wysokość czynszu za 1 m2 obecnie wynosi 2,5 – 4 € / ms.