Informacje o wydarzeniu w Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN"Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN"
20-122 Lublin, ul. Grodzka 21
tel./fax: 81 532 58 67
www.teatrnn.pl

   

  
Jasnowidze w Lublinie. Wystawa ilustracji i warsztaty dla dzieci

 
“Wystawa ilustracji dziecięcej - Jasnowidze 2017”

Wystawa czynna do 30 września 2018 r.
Warsztaty odbędą się 15 września 2018 r. o godz. 11:00

Dom Słów – Izba Drukarstwa, ul. Królewska 17
Wstęp wolny


Na warsztaty towarzyszące wystawie obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami


„Jasnowidze” to międzynarodowy konkurs na projekt ilustrowanej książki dla dzieci zorganizowany przez wydawnictwo „Dwie Siostry”. Wybór najciekawszych prac z drugiej edycji można oglądać w Domu Słów, a wystawie towarzyszą rodzinne warsztaty, podczas których ilustracjom będzie można się przyjrzeć wraz z „Notatnikiem Jasnowidza”.

Konkurs „Jasnowidze” został po raz pierwszy zorganizowany w 2014 roku. Zachęcone sukcesem wydawnictwo “Dwie Siostry” zorganizowało drugą edycję, do której zgłoszono 380 projektów z 34 krajów, w tym 280 z Polski. Wystawa składa się z prac laureatów konkursu oraz 40 najciekawszych projektów, wybranych przez jury wydawnictwa “Dwie Siostry” .

Jak piszą organizatorzy: „Nazwa konkursu wyraża jego główną ideę. Jest w niej nastawienie na przyszłość, poszukiwanie nowości, poszukiwanie autorów, którzy mają w sobie potencjał odnajdywania nowych, oryginalnych trendów, ale jest też jasność widzenia i świeżość, którymi warto się dzielić z małymi i dorosłymi czytelnikami”.

W związku z wystawą Dom Słów organizuje 15 września warsztaty, podczas których uczestnicy zwiedzą wystawę Jasnowidze 2017 wraz z „Notatnikiem Jasnowidza” oraz wezmą udział w towarzyszących pracom zadaniach. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami, a poprowadzi je Magdalena Krasuska.

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.