Informacje różne z Lublina i regionu 

Retro warsztaty na stulecie


W 2018 roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i zarazem rocznicę powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Z tej okazji Fundacja Rozwoju KUL chce zaprezentować Państwu jedną z inicjatyw niepodległościowych, jakimi są bezpłatne warsztaty realizowane w ramach projektu „KUL równolatkiem Niepodległej – retro warsztaty dla młodzieży”. Zajęcia kierujemy do uczniów (15-19 lat) lubelskich szkół średnich. Oferujemy aż dziesięć różnych warsztatów, m. in. oratorski, kaligraficzny, kulinarny, muzyczny i dziennikarski. Podczas zajęć młodzież spróbuje swoich sił w przygotowywaniu potraw z okresu międzywojennego z szefem kuchni Restauracji Giuseppe Krystianem Skowronkiem, skorzysta z lekcji śpiewu pod okiem wybitnego wokalisty Łukasza Jemioły, a na zajęciach z Robertem Horbaczewskim wcieli się w rolę dziennikarza.

Zainteresowani uczniowie wezmą udział w pokazie prezentacji multimedialnejo historii powstania KUL, a następnie zwiedzą Muzeum Uniwersyteckie. Dodatkową atrakcją będą rozgrywki gry planszowej Uniwersytet Niepodległy wydanej z okazji stulecia KUL, których zwycięzcy otrzymają bezpłatny egzemplarz.

Projekt potrwa od 17 do 26 września 2018. Szczegóły i harmonogram warsztatów na stronie http://www.fundacjarozwoju.kul.pl/aktualnosci,13312.html

Zapisy na wydarzenie trwają od 5 września 2018r. od godz. 08:00. Na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. szkoła przesyła wypełniony FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (grupy lub indywidualny). Decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku wyczerpania miejsc na dane zajęcia przygotujemy listę rezerwową. Przyjmujemy zgłoszenia tylko przesłane mailem.

Projekt realizowany w ramach zadania publicznego z cyklu ,,Miasto Kultury 2018 - trzeci konkurs".

Wydarzenia mają na celu włączenie lubelskiej młodzieży do świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz powstania KUL.