Informacje o wydarzeniu w Teatrze Muzycznym


Teatr Muzyczny w Lublinie
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
20-029 Lublin

"Calineczka"

26 września 2018 r, g. 9:00 i 11:30
24 października 2018 r, g. 9:00 i 11:30
14 listopada 2018 r. g. 9:00 i 11:30


Cena biletów - 32 - 40 zł


 powiększ

Realizatorzy:
Reżyseria i adaptacja: Jerzy Turowicz
Scenografia i kostiumy: Ireneusz Salwa
Choreografia: Marcin Marzec
Muzyka: Janusz Baca i Mirosław Korbut
Przygotowanie wokalne: Zofia Bernatowicz
Kierownictwo Muzyczne: Janusz Baca, Zofia Bernatowicz
Asystent reżysera: Iwona Jarzyna Manel
Asystent choreografa: Beata Kamińska
Inspicjent: Iwona Jarzyna-Manel


Baśnie Andersena ujmują, zawierają głęboki sens humanistyczny i przekazują uniwersalną, ponadczasową wartość: przez zaczarowany świat kolorowych kwiatów, zwierząt, owadów, wróżek, dobrych i złych duchów ukazują ludzkie charaktery i problemy. Wszyscy przecież znamy: Brzydkie kaczątko, Księżniczkę na ziarnku grochu, Królową śniegu i wiele innych cudownych bajek autorstwa tego wspaniałego baśniopisarza.

Młody Widzu !!!

Przygotuj się na wspaniałą podróż i zapierające dech w piersiach przygody maleńkiej dziewczynki i jej przyjaciół w magicznym świecie przyrody. Otóż w tajemniczych okolicznościach pojawia się maleńka Calineczka, która staje się radością pewnej starszej Pani. Piękny kwiat nenufaru służy jej za kołyskę, błękitne płatki fiołków zastępują materac, a płatek róży - kołdrę. Marzeniem Calineczki jest kraina elfów, lecz w trakcie swojej podróży, zostaje porwana przez rodzinę muzykujących żab „Trio skrzek”, a następnie trafia do "Rewii szczypawek". W trakcie swojej wędrówki napotyka mysz, kreta i wiele innych ciekawych postaci. Jaki los czeka piękną dziewczynkę, komu przypadnie do gustu? …zobaczymy już wkrótce, na scenie teatru! Ta przepełniona muzyką i śpiewem opowieść zapewni całej Twojej rodzinie doskonałą zabawę i udowodni, że nie trzeba być dużym, by dokonać wielkich czynów i stać się kimś naprawdę wyjątkowym.

Główne role zgrają dzieci, wybrane w drodze castingu, na scenie zobaczymy także solistów, chór, balet oraz orkiestrę Teatru Muzycznego w LublinieDział Organizacji Widowni
81 532 25 21
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dyrekcja zastrzega sobie prawo do zmian repertuaru!