Informacje różne z Lublina i regionu

   


DDK "WĘGLIN":


  * 6 września 2018, godz. 18.00 - Jak to się mówi? Spotkanie z Barbarą Michałowską-Rozhin - wstęp wolny

Podstawowa rzecz – wyłączyć czy włączyć myślenie o poprawnej polszczyźnie? I czy wziąśćczy wziąć sobie to do serca? W dwa tysiące osiemnastym czy dwu tysięcznym osiemnastym roku?
Zapraszamy na inaugurację drugiej część projektu „Jak to się mówi?”. We wrześniu i październiku odbędzie się ponad sto spotkań tematycznych na terenie całego Lublina. Zanim jednak to nastąpi, w problematykę projektu wprowadzi nas Barbara Michałowska-Rozhin, logopedka, specjalistka z zakresu emisji głosu, techniki mówienia i polszczyzny mówionej, wieloletnia wykładowczyni Zakładu Logopedii UMCS w Lublinie, wyróżniona w 2018 roku Medalem Prezydenta Miasta Lublin.
Projekt „Jak to się mówi?” zakłada zaangażowanie mieszkańców dzielnic Lublina w działania edukacyjne z zakresu umiejętności prawidłowego posługiwania się polszczyzną mówioną oraz propagowania najlepszych wzorców językowych. Działania odbywać się będą na terenie całego miasta, m.in. w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego i będą skierowane do dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Organizator Projektu / Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Partner Projektu / Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego - www.mbp.lublin.pl

Udział w projekcie jest bezpłatny



  * 15 września 2018, godz. 10:30 - Gorące południe - spotkanie z cyklu „Dziecinada – mały cyrk”


Instruktorzy – Marcin Borkowski, Katarzyna Kurowska
Kontakt – Monika Kalinowska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , 81 466 59 16
Zapisy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Koszt udziału – 15 zł od Dziecka. Rodzic – wstęp wolny

Zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie z cyklu „Dziecinada – mały cyrk”, na którym rozpoczniemy podróż w cztery strony świata. Wraz z byczkiem nauczymy się podrzucać kolorowe chusteczki w hiszpańskim stylu. Nie zabraknie również wakacyjnych gier i zabaw rodem z gorącej Hiszpanii.

Marcin Borkowski
– artysta cyrkowy, animator czasu wolnego, pasjonat sztuki Nowego Cyrku. Zdobywca trzeciego miejsca podczas II Ogólnopolskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych „Cyrkulacje”, laureat głównej nagrody konkursu dla lubelskich studentów Open Stage 2013.  Artysta, m.in. na Międzynarodowych Targach EXPO 2015 w Mediolanie, XVII Ogólnopolskich Spotkaniach Cyrkowych w Brodnicy, V Festiwalu Sztuk Ulicznych „Na Bruku” w Zamościu. Od 2010 roku współpracuje z Fundacją Sztukmistrze jako artysta i instruktor żonglerki.
Katarzyna Kurowska – animator kultury, swoje umiejętności zdobywała podczas wielu projektów i szkoleń organizowanych przez PSPiA KLANZA. Doskonaliła się pod okiem specjalistów podczas projektów realizowanych w Niemczech i w Polsce, których celem było dokładne poznanie metody Pedagogiki Cyrku. Obecnie prowadzi na stałe ponad 25 grup dziecięcych w lubelskich przedszkolach i szkołach. Jest członkiem stowarzyszenia Heureka Generator i prowadzi warsztaty podczas projektów międzynarodowych, dzieląc się swoją pasją.

Dziecinada
 – mały cyrk to kolejna odsłona cyklu edukacyjnego Dziecinada. Tym razem treści są skierowane do dzieci w wieku 3-5 lat i ich rodziców. Spotkania rozpoczną ciekawe i dynamiczne gry, które rozgrzeją uczestników oraz na przykład wzmocnią ich orientację w przestrzeni. Kolejnym punktem każdego spotkania będzie interaktywny mini pokaz sprzętu, na którym będziemy później trenować. Zajęcia będą prowadzone  metodą Pedagogiki cyrku, stąd nauka wszystkich trików będzie podzielona na małe etapy.

Wydarzenia w ramach cyklu „Dziecinada – mały cyrk” odbywają się przy wsparciu Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA oraz są objęte patronatem przez Kuglarstwo.pl


  * 29 września 2018, godz. 10:30 - Co nam w duszy gra? warsztaty z cyklu "Rodzinne Poranki Muzyczne"

Czas trwania (ile trwa spotkanie) – 1,5 h
Prowadzenie (imię i nazwisko prowadzącego) – Sylwia Wójcik
Kontakt – Monika Kalinowska / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  / 81 466 59 16
Koszt udziału / Wstęp wolny - 10 zł od Dziecka. Rodzic – wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy najmłodszych na pierwsze powakacyjne rodzinne muzykowanie. W głowach jeszcze szum morza, wakacyjne wspomnienia i dźwięki. A w rękach? Może jakieś przywiezione z wakacji instrumenty? Zabierzcie je ze sobą na nasze zajęcia i pokażcie co Wam w duszy gra. Przygotujcie się na solidną dawkę zabawy i radości z bębnienia.

Rodzinne Poranki Muzyczne to cykliczne zajęcia muzyczne dla Dzieci w wieku 3-5 lat i Rodziców. Co miesiąc będziemy bawić się w poranne muzykowanie, które każdego nastroi pozytywnie na cały dzień. Zajmiemy się rytmem i melodią. Oddamy się twórczym eksperymentom muzycznym i nie zawahamy się stworzyć autorskich piosenek.  Podczas każdego ze spotkań dzieci będą poznawać nowy instrument muzyczny, od perkusji, przez gitarę po harfę. Rodzice wezmą czynny udział w zajęciach. Warsztaty prowadzi Sylwia Wójcik

dla Dzieci 3-5 lat wraz z Rodzicami