Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl

   

Sierpień na Moście Kultury zapowiada się niezwykle interesująco!

Zapraszamy na koncerty, potańcówki oraz szereg warsztatów dla dzieci i dorosłych!  * Trele morele / 2, 9, 16, 23, 30.08, godz. 17:00
Podczas warsztatów dzieci poznają tajniki pracy dziennikarza radiowego. Uczestnicy nauczą się m.in. przeprowadzać sondy, wywiady czy tworzyć proste słuchowiska. Prace zostaną zarejestrowane przy użyciu profesjonalnego sprzętu radiowego. Nagrania trafią do rodziców, a najciekawsze z nich pojawi się na antenie Radia Centrum. zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , prowadzenie: Aleksandra Cieślik.

  • 2.08 – Jak zostać radiowcem?
  • 9.08 – Sonda, czyli co?
  • 16.08 – Wywiad radiowy w pięć minut (nie) gotowy
  • 23.08 – Co, gdzie, kiedy i po co – zapowiedź radiowa
  • 30.08 – Teatr w radiu – to możliwe? Tworzymy słuchowisko


  * Sztuka w pralce – warsztaty artystyczne dla najmłodszych / 4, 11, 18, 25.08, godz. 11:30
Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat, które chcą czegoś więcej, niż umieć odróżnić Słoneczniki Van Gogha od Wenus z Milo. Uczestnicy zajęć podczas prezentacji poznają epokę, styl, dzieło i twórcę. Stworzą własne prace, wcielą się w aktywnych uczestników świata sztuki – kuratorów, krytyków, kolekcjonerów, by znaleźć swój styl i być świadomym odbiorcą sztuki. prowadzenie: Kamila Czosnyk, zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


  * Gotowanie na dywanie / 4, 11, 18, 25.08, godz. 12:30
Cykl cotygodniowych rodzinnych warsztatów kulinarnych, podczas których dowiemy się, jak zrobić land art na talerzu, co malowałby Pollock, gdyby był kucharzem i jak zbudować rzeźbę Katarzyny Kobro z warzyw. prowadzenie: Joanna Olejko, zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

  • 4.08 – Robert Smithson czyli land art na talerzu – spirale z ciasta francuskiego
  • 11.08 – Jackson Pollocki i muffinki
  • 18.08 – Katarzyna Kobro – kompozycje warzywne
  • 25.08 – Christo i Jeanne-Claude czyli land art na talerzu – koreczki


  * Planszówki / 18.08, godz. 10:00
Planszówki to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny czy przyjaciół. Mnóstwo gier planszowych, prawdziwe emocje i niezapomniane wrażenia. Specjalnie dla rodzin przygotowaliśmy atrakcyjny program dla dzieci i młodzieży, jeśli chcecie przyjść ze swoimi pociechami. Każdy znajdzie grę dla siebie! Wstęp wolny.

  * Piknik Smakosza – warsztaty kulinarne/ 5.08, godz. 16.00
Zapraszamy wszystkich na prawdziwą ucztę przygotowaną przez Lubelską Blogosferę Kulinarną. Jak co roku będzie można zjeść pyszne potrawy, porozmawiać o jedzeniu i otrzymać przepisy, by samemu odtworzyć poszczególne dania w domu. Dodatkowo podczas Pikniku o godz. 17.00 odbędą się warsztaty z przygotowywania zdrowych deserów. Wstęp wolny.


  * Warsztaty komiksowe/ 5, 12, 19.08, godz. 16.00
Zapraszamy na wspólne rysowanie komiksu. Stworzymy bohaterów lepszych od Supermana i zwinniejszych od Spider-Mana. Nauczymy się pisać scenariusz komiksu i dowiemy, czym są „komiksowe dymki”. Uzbrojeni w kartki, cienkopisy, flamastry i kredki wykreujemy swoje własne światy, do których podziwiania zaprosimy czytelników. zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; prowadzenie: Dominik Szcześniak


  * Otwarte warsztaty szachowe/ 10, 17, 24, 31.08, godz. 16.00
Warsztaty Szachowe połączone z Cyklem Turniejów Szachowych dla wszystkich chętnych, którzy chcą poprawić swoje umiejętności, a także sprawdzić się podczas walki na żywo z różnymi przeciwnikami. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych – szachy łączą pokolenia. Wstęp wolny. prowadzenie: Zbigniew Pyda

  * Fotografia komórkowa / 25, 26.08, godz. 12:00
Wykładowca Lubelskiej Szkoły Fotografii nauczy Cię, jak dzięki kilku trikom Twoje zdjęcia nabiorą niespotykanego kolorytu, oraz jak w pełni wykorzystać możliwości swojego niepozornego aparatu.
zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , ilość miejsc ograniczona do 5 os. (w temacie prosimy wpisać ‚Fotografia komórkowa’, w treści prosimy o podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu).


  * Fotografia koncertowa / 19, 26.08, godz. 19:30
Lubisz robić zdjęcia? Nie wyobrażasz sobie życia bez muzyki? Zapraszamy na Most Kultury na praktyczną naukę fotografii koncertowej, którą poprowadzi Lubelska Szkoła Fotografii. Podczas spotkania dowiesz się w praktyce, na co bezwzględnie należy zwrócić uwagę i jak unikać najczęściej popełnianych błędów. zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , ilość miejsc ograniczona (w temacie prosimy wpisać ‚warsztaty fotografii koncertowej’, w treści prosimy o podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu).

  * Warsztaty składania lampy Kropla / 26.08, godz. 12:00
Lampy w całości powstaną z niezwykłych, ekologicznych papierów. Podczas zajęć wykonamy, kolorowe lampy, które ozdobią Wasze wnętrza i nadadzą im wyjątkowego charakteru. 3-godzinny warsztat dla osób początkujących, zapewniamy wszystkie materiały i narzędzia. Warsztat jest odpowiedni dla osób początkujących. prowadząca: Magdalena Rukasz, zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


  * Las w słoiku – warsztaty ogrodnicze / 12.08, godz. 10:00
Czy można zamknąć naturę w słoiku? Czy rośliny nadal będą oddychać, rosnąć, rozmnażać się, porozumiewać się między sobą? Tak naprawdę z przyrodą nigdy nic nie wiadomo na pewno, ale podczas warsztatu oprócz stworzenia własnego ogrodu w słoiku spróbujemy odpowiedzieć na te pytania. prowadząca: Magdalena Zaworska, zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  * Taniec nowoczesny dla dzieci i młodzieży – warsztaty / 2.08, godz. 18:00
Oryginalne zajęcia taneczne zdradzające tajniki dancehallu, odznaczającego się żywiołową i dynamiczną muzyką. W trakcie warsztatów poznamy jamajską kulturę i różnorodność kroków dancehall. Dowiemy się, jak powstał ten styl, pokażemy kroki taneczne, które uczą kontroli ciała i gospodarowania energią podczas tańca. Warsztaty poprowadzi finalistka mistrzostw Slavic Dancehall Queen 2015, laureatka programu „Got to dance” – Katarzyna Kuwałek-Rudnik. Wstęp wolny.


  * Tango Argentyńskie Milonga / 30.08, godz. 20:00
Szkoła tańca Tango-Lublin.pl zaprasza wszystkich miłośników tanga argentyńskiego i osoby nietańczące na wspólne spędzanie wieczorów w dobrej atmosferze, z krótką lekcją nauki bez limitów wiekowych. Dodatkową atrakcją będą pokazy na scenie. Wstęp wolny.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.