Informacje o wydarzeniu w Muzeum LubelskimFundacja Fuzje Kultury
oraz
Muzeum Lubelskie w Lublinie


zapraszają na Festiwal Fresków

dziedziniec Zamku Lubelskiego

lipiec-sierpień 2018


 powiększ


Festiwal Fresków, projekt organizowany w roku 600-lecia fresków Kaplicy Trójcy Świętej przez Fundację Fuzje Kultury we współpracy z Muzeum Lubelskim w Lublinie to cykl weekendowych wydarzeń artystycznych na dziedzińcu Zamku Lubelskiego. Przez osiem wakacyjnych weekendów od 14 lipca do 2 września 2018 organizowane będą otwarte, bezpłatne wydarzenia: spektakle i pokazy tańca dawnego, pokazy historycznej żonglerki flagami, warsztaty dla rodzin, pokazy techniki malarskiej, w jakiej tworzone były freski. W samej Kaplicy Trójcy Świętej podczas specjalnych koncertów rozbrzmiewać będą dźwięki muzyki dawnej, średniowiecznej i prawosławnej.

15 lipca o godz. 11.00 zapraszamy na pokaz tańca dawnego w wykonaniu Zespołu Tańca Dawnego "Belriguardo" na dziedzińcu Zamku Lubelskiego.

Więcej: http://www.muzeumlubelskie.pl/Aktualnosci/Festiwal_Freskow-2-1018-20.html

22 lipca o godz. 17.00 w Kaplicy Trójcy Świętej wystąpi Szymon Krzemień i Grzegorz Siedlaczek.

Szymon Krzemień - urodził się w Krakowie. Studia muzyczne ukończył na Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. A. Orkisza. Jest związany z Radomska Orkiestrą Kamerlną. Nauczyciel w szkole muzycznej im. K. Lipińskiego w Lublinie oraz prowadzący grupy wiolonczel w lubelskiej filharmonii. Założyciel Agencji Koncertów Nietypowych AKNE.

Grzegorz Siedlaczek - Urodził się w Janowie Lubelskim. W latach 1976-82 był uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej stopnia Podstawowego i Licealnego w Lublinie w klasie fortepianu prof. Tamary Bogdanowskiej. W 1982-88 odbył pianistyczne studia w Akademii Muzycznej im. Fr. Chopina w Warszawie – pod kierunkiem prof. Reginy Smendzianki i prof. Andrzeja Dutkiewicza. Po ukończeniu studiów pracował jako pianista kameralista poza granicami kraju. Po powrocie zajął się pracą korepetytorską w lubelskim Teatrze Muzycznym oraz pedagogiczną w szkołach muzycznych Lublina.

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.