Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl

   

Najlepsze z Najgorszych zapraszają na plenerowy pokaz filmu

"TURECKI RAMBO"

19 lipca 2018 r, g.21:00

Wirydarz Centrum Kultury w Lublinie

ul. Peowiaków 12 ( w razie deszczu - Kino CK)

BILETY: 10 zł


O FILMIE

Komandos musi zniszczyć grupę terrorystyczną ukrywającą się w górach. Jego misją jest walka, jedzenie kebabów i jeszcze więcej walki.
Film reżysera „Tureckich Gwiezdnych Wojen”. Absurdalnie nieudana wersja amerykańskiego hitu i jedno z najbardziej osobliwych zjawisk w historii kina. Dla koneserów kina klasy B.

W latach osiemdziesiątych w Turcji nałożone zostały duże ograniczenia dotyczące dystrybucji kina zachodniego. Gdy na świecie rozkwitał popyt na hollywoodzkie blockbustery w Turcji mógł albo rozwinąć się rynek nielegalnych nośników filmowych albo tamtejsi filmowcy mogli kręcić podróbki amerykańskich hitów realizowane przy nieporównywalnie mniejszym budżecie i osadzając bohaterów w rodzimych realiach. Brzmi zupełnie niewiarygodnie? A jednak takie zjawisko miało miejsce i to szeroką skalę. W ten właśnie sposób rozwinął się cały rynek filmów "inspirowanych" kinem Hollywood.

Jednym z czołowych twórców był Çetin Inanç, reżyser "Tureckiego Rambo" jak również wielu innych tego typu produkcji, realizowanych średnio w około 10 dni!
I chociaż Inanç z zawodu był prawnikiem to bardzo często posługiwał się w swoich filmach plagiatem. Nie tylko kradł pomysły, bohaterów i scenariusze ale nawet bezpośrednio wycinał sceny z oryginalnych filmów by potem wkleić je do swoich dzieł.

Po latach turecka szkoła plagiatu została zauważona przez świat i zaliczona do jednych z najbardziej osobliwych zjawisk w historii kina.


reż. Çetin Inanç, akcja / Turcja / 1986, 1h 13 minO NAJLEPSZYCH Z NAJGORSZYCH

Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, kosmici, potwory, fabuła nietrzymająca się kupy, a także zaangażowanie i pasja autorów, to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej. Kino klasy B zaraża entuzjazmem twórców, który udziela się także widzom. W programie przeglądu zobaczymy bardzo złe filmy, które jednak wpisane zostały do kanonu kina kultowego.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.