Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl

 

* Bajkopodróże - opowieści dla dzieci - 15 lipca, g.10:00

Przedstawienia opowieści inspirowane bajkami z różnych części świata oraz wyobraźnią autora. Usłyszymy lokalne legendy lubelskie, legendy polskie, bajki europejskie, indyjskie, arabskie, australijskie, afrykańskie czy indiańskie. Styl opowiadania jest bardzo żywy: w trakcie bajania uczestnicy głosem i ciałem angażują się w opowiadanie. Wydają najróżniejsze dźwięki oraz imitują ruchy prezentowanej postaci.

* Fiu, Fiu! - spektakl dla dzieci do 6 roku życia - 15 lipca , g.15:00, 17:00

Spektakl dla ‚maluchów’ powstały w nurcie teatru dla najnajmłodszych (theatre for the very young). Dzieci wkraczają w ptasi świat z jego urokami i niebezpieczeństwami. Mogą aktywnie uczestniczyć w spektaklu pomagając Ptasiowi przyjść na świat, opiekując się nim i doświadczając kolejnych etapów jego stawania się prawdziwym ptakiem. Spektakl jest pomyślany polisensorycznie, dostosowując się tym samym do percepcji małego widza. Najsilniej jednak jest rozbudowana warstwa akustyczna i wizualna spektaklu. Scenariusz powstawał z inspiracji ptasimi odgłosami i zachowaniami,wkomponowanymi następnie w ‚ludzką’ fabułę. Sama fabuła, choć zredukowana do minimum (co jest jednym z wyznaczników takiego teatru) pozwala dzieciom wczuć się w losy bohatera, który ma zupełnie podobne i ważkie problemy.

Był raz ptak
co se był
był se ot tak
nielot to
nie kot to
lecz właśnie ptak
w lot pojął, że lot to,
to czego brak
malutki, maciupki, tyciuni
fju, fjuuuuu
lecz wielki lotniczy grasował w nim duch
hej ptaszku ty fruwasz jak rak
fruwasz wspak
ty w dół a nie w górę
tyś nieborak...


*Ania Broda - koncert -
15 lipca, g.18:00

Moja tajemnica, czyli jak bawić się muzyką i słowem

Usłyszymy piosenki śmieszne i dziwne, liryczne i fantastyczne, bajeczne i o wietrze… Wiersze i muzyka dla smyka w towarzystwie cymbałów, magicznych dzwonków i liry korbowej.

Opowiemy dlaczego zima za nos trzyma, jak zaśpiewać kołysankę dla mamy i taty oraz jak zatańczyć piosenkę o maczku.
Jako materiał do interaktywnych działań w czasie koncertu posłużą nam dawne gry, tańce i zabawy. Kanwą opowieści muzycznej będzie warmińska bajka Ireny Kwinto „Biały łabądź” zaaranżowana i przekształcona na język sztuki. Opowieść podtrzymuje śpiewający narrator – Ania Broda. Dzieci i rodzice dopowiadają wybrane elementy opowieści. To aktywny w udział z możliwością improwizacji,ponieważ w bajce wszystko może się zdarzyć


* Street dance - warsztaty z New Boogie Dawn School -
21 lipca , g.15:00

Podczas zajęć uczestnicy poznają kilka podstawowych ruchów i kroków hip-hop i Party Dance oraz podstawowe różnice pomiędzy stylami Popping, Locking, House. Instruktorzy staraja się wychodzić z mainstreamowych trendów i szukają inspiracji w Soulu, Funku i Jazzie. Jako kolektyw łączą wspólny arsenał i robią swoisty mix.

prowadzenie: instruktorzy lubelskiej szkoły tańca New Boogie Down School* Otwarte warsztaty kuglarskie - warsztaty od 7. roku życia -
22 lipca , g.14:00

To okazje do zmierzenia się z rekwizytem cyrkowym dla początkujących oraz odkrywania nowych możliwości dla wtajemniczonych. Żonglowanie piłkami, obręczami, maczugami. Kręcenie, odbijanie, balansowanie i manipulacje między innymi z talerzem, diabolo, flowerstickiem.

prowadzenie: instruktorzy lubelskiej szkoły tańca New Boogie Down School

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.