Informacje różne z Lublina i regionu

 
EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA
W WOJEWÓDZTWIE LUBELSKIM

8-9 oraz 15-16 września 2018 r.– zgłoszenia wydarzeń do 30 czerwca 2018 r.

 
powiększ„Niepodległa dla wszystkich” to temat tegorocznego święta zabytków w Europie. W  województwie lubelskim trwa przyjmowanie propozycji wydarzeń do udziału w Europejskich Dniach Dziedzictwa 2018.

Europejskie Dni Dziedzictwa, to międzynarodowa inicjatywa, której celem jest promowanie zabytków i dziedzictwa kulturowego Starego Kontynentu. Tegoroczna edycja odbędzie się w dwa wrześniowe weekendy (8-9 oraz 15-16.09.2018) pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich”.

W ramach zeszłorocznych obchodów w województwielubelskim odbyło się niemalże 80 wydarzeń, w których udział wzięło ponad 12 tysięcy osób! W ramach tego przedsięwzięcia propagującego dziedzictwo kulturowe, corocznie organizowane są dni otwarte w zabytkowych obiektach, tematyczne wystawy w muzeach, bibliotekach i szkołach, a także sesje popularnonaukowe, pokazy, inscenizacje i wiele innych atrakcji, które niejednokrotnie integrują małe społeczności i są impulsem do poznawania często już zapomnianych, a faktycznie bogatych lokalnych historii.

Aby włączyć się w obchody EDD 2018 wystarczy przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia zawierającą informacje o wydarzeniu. Propozycje wydarzeń można nadsyłać do 30 czerwca na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .Koordynatorem EDD w województwie lubelskim jest Muzeum Wsi Lubelskiej.

Warunkiem włączenia się w obchody EDD jest zapewnienie bezpłatnego wstępu na organizowane wydarzenia.