Informacje o wydarzeniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej


Miejska Biblioteka Publiczna
im. H. Łopacińskiego w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-007 Lublin
tel.: 81 466-62-50, 81 466-62-00
fax : 81 466-62-49
mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.mbp.lublin.pl

 

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy

Tytus Brzozowski - Miasta Fantastyczne

14 czerwca 2018 r,godz. 18.00

Galeria Miejskiej Biblioteki Publicznej OKNA, ul. Peowiaków 12 (I piętro)Autorem prezentowanych prac jest Tytus Brzozowski – architekt i akwarelista znany z baśniowych, niezwykle żywych i kolorowych scen miejskich. Artysta wykorzystuje w malarstwie zamiłowanie do historii, prowadzi swoiste gry z czasem, łącząc dawno zapomniane budynki ze współczesnymi perspektywami polskich miast. Jeden z obrazów, zaprezentowanych na wystawie przedstawia panoramę Lublina uzupełnioną o rozebraną w XIX wieku farę.

Wśród akwareli Tytusa Brzozowskiego znajdziemy panoramy Krakowa, Poznania, Gdańska czy Lublina, jednak jego główną inspiracją jest Warszawa. Swój program artystyczny opiera na poszukiwaniu stołecznego ducha i tożsamości. Wykorzystując charakterystyczne elementy pejzażu i architektury, tworzy nowe, fantastyczne światy, które mimo swej baśniowości ciągle są tutejsze.

W malarstwie Tytusa Brzozowskiego zwracają uwagę surrealistyczne zdarzenia. Wśród dachów i kominów odnajdziemy poukrywane kostki do gry, ludzie poruszają się po łącznikach zawieszonych między budynkami, a nad miastem szybują fortepiany niesione przez kolorowe balony. Według artysty, fantastyczne elementy oddają ducha lekkiego chaosu ulic naszych miast.
Dużą uwagę artysta przywiązuje do ludzi. Jego akwarele są gwarne i żywe, a wymarzone miasto pełne jest miejskich aktywności i postaci bawiących się na ulicach, a nawet dachach czy kominach.

Tytus Brzozowski jest autorem wielkoformatowej książki obrazkowej „Miastonauci”, przedstawiającej podróż po baśniowym świecie zbudowanym z ważnych budynków kształtujących charakter polskich miast.

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.