Informacje różne z Lublina i regionu

 

 

E.Leclerc Lublin Zana świętuje 20-lecieLubelski E.Leclerc obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji, 30 maja w Centrum Spotkania Kultur odbyła się uroczysta gala, podczas której Centrum Handlowe zostało uhonorowane medalem 700-lecia Miasta Lublina.

Otwarty w marcu 1998 roku E.Leclerc to trzecia placówka tej marki w Polsce. Jest to również pierwszy hipermarket, który pojawił się na terenie Lublina, wzbudzając w tamtym czasie wielkie zainteresowanie mieszkańców miasta.

Dzisiejsza gala jest nie tylko podsumowaniem pięknych dwudziestu lat, ale również okazją do dumnego wejścia w kolejne dwadzieścia lat. Z wielką nadzieją patrzę w przyszłość i głęboko wierzę, że doświadczenie, wiedza i determinacja, którą do tej pory zdobyliśmy przysłuży się do zdobywania nowych celów – mówiła Edyta Tkaczyk, prezes E.Leclerc Lublin Zana.


 
powiększ

W uroczystości wzięli udział m.in. prezes E.Leclerc Polska Jean-Philippe Magré, a także prezesi wszystkich sklepów E.Leclerc w kraju. Podczas gali Sekretarz Miasta Lublina Andrzej Wojewódzki w imieniu Prezydenta Lublina wyróżnił firmę medalem 700-lecia za wkład i zaangażowanie w rozwój miasta. Medal 700-lecia otrzymał także wieloletni prezes Salim Bendoukhane.

Zwieńczeniem jubileuszowego wieczoru w Centrum Spotkania Kultur był występ kabaretowy Grupy MoCarta, która zaprezentowała swoje najpopularniejsze skecze

 
wystawa z okazji 20-lecia

powiększ


E.Leclerc Lublin Zana zatrudnia obecnie 250 osób, z czego 56 pracowników jest z firmą od początku jej istnienia. Hipermarket współpracuje z 200 dostawcami z regionu oraz angażuje się w liczne lokalne inicjatywy. E.Leclerc Lublin Zana wspiera akcję "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" oraz pomaga organizacjom, takim jak Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z zespołem Downa, Hospicjum Dobry Samarytanin, Stowarzyszenie Młodzieży Chrześcijańskiej, Szpital Dziecięcy w Lublinie, Stowarzyszenie Alliance Francaise w Lublinie. Przedsiębiorstwo wspierało również lokalne działania kulturalne, m.in.: Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne, Konfrontacje Teatralne czy zeszłoroczną wystawę dzieł Pablo Picasso w Lublinie oraz sponsoruje kluby sportowe, do których należą: Górnik Łęczna, młodzieżowa drużyna piłki ręcznej AZS UMCS oraz Lubelski Klub Kolarstwa Górskiego. Jednym z obszarów zaangażowania E.Leclerc Zana jest także ochrona środowiska. Centrum Handlowe organizuje akcje Dbamy i Mamy, od wielu lat wspiera również inicjatywy innych partnerów w tym zakresie.

Hipermarket odwiedza każdego roku około 3,5 mln klientów. W ciągu 20 lat swojego funkcjonowania Centrum Handlowe E.Leclerc Zana dwukrotnie przeszło rozbudowy, w wyniku których powierzchnia sklepu zwiększyła się z pierwotnych 5000 mkw do 7000 mkw.