Informacje o wydarzeniu w Galerii Labirynt


Galeria Labirynt
ul. ks. J. Popiełuszki 5, 20-052 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www.labirynt.com

 
   

Skład sztuki – interaktywna wystawa dla dzieci
Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5

Otwarcie: 26 maja 2018 r, godz. 12.00
Wystawa czynna do 15 lipca 2018 (wt.-niedz., godz. 12.00-19.00)
Wstęp wolny


Artyści/artystki: Basia Bańda i Tomasz Relewicz, Alicja Bielawska, Zuzanna Czebatul, Michał Frydrych, Barbara Gryka, Mateusz Kula, Sarah Evelyn Marsh, Aleka Polis, Kamil Stańczak
Kuratorki: Anna Szary, Agata Sztorc

Królestwo Zjednoczonych Kolorów, obracające się obrazy, niezwykły pokój wyjęty z niedawnej przeszłości czy obiekty i rzeźby do przebudowywania i przesuwania – to prace wykonane przez współczesnych artystów z myślą o najmłodszej publiczności Galerii Labirynt. Otwarcie tej wyjątkowej, interaktywnej wystawy pt. „Skład sztuki” odbędzie się w sobotę, 26.05, o godz. 12.00 w siedzibie Galerii przy ul. Popiełuszki 5. Wstęp wolny.

Wystawa składa się zazwyczaj ze skończonych, określonych dzieł, w których nie ma miejsca na ruch widzów lub jest on mocno ograniczony. Co by się stało, gdyby prace artystów trafiły w ręce dziecięcej publiczności? Czy ekspozycja może ewoluować w czasie, rozwijać się, wchodzić w interakcje z przestrzenią galerii? Co tak naprawdę potrzebne jest do zaistnienia wystawy i czy można określić, jaki jest tytułowy skład sztuki?
Wystawa w Galerii Labirynt jest rodzajem eksperymentu: dzieła sztuki są impulsem do działania, mają zachęcać do zabawy formą pracy czy do przekształcania zawartego w nich sensu. Podczas towarzyszących warsztatów zagłębimy się z najmłodszą publicznością w proces twórczy – zastanowimy się nad tym, czym on tak naprawdę jest, czy da się go odwrócić, a jeśli tak, to co się stanie, gdy po raz kolejny będziemy wracać do punktu wyjścia?


Zapraszamy!


Wernisaż tłumaczony na polski język migowy; tłumaczka Magdalena Gach. Po otwarciu wystawy zapraszamy także na krótkie oprowadzanie w PJM. Wernisaż będzie tłumaczony na jęz. angielski.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.