Informacje o wydarzeniu w Teatrze Muzycznym

 


Teatr Muzyczny w Lublinie
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
20-029 Lublin


"Kopciuszek"

23 maja 2018 r, g. 9:00 i 11:00
 12 czerwca 2018 r, g. 9:00 i 11:00

Bilety: 32-40 zł

kopciuszek plakat m
powiększ


Reżyseria i adaptacja: Jerzy Turowicz
Kierownictwo muzyczne: Andrzej Knap
Scenografia i kostiumy: Dariusz Manel
Choreografia: Marcin Marzec
Muzyka: Janusz Baca
Przygotowanie wokalne: Agnieszka Tyrawska-Kopeć

Dawno, dawno temu dzieci słuchały bajek opowiadanych przez Babcie. Dziś, w epoce telewizji i Internetu, Babcie zastąpiły płyty z filmami i gry komputerowe. Nasza bajka pokazuje, że mimo coraz powszechniejszego dostępu do cudów techniki, babcina opowieść zawsze będzie dzieciom towarzyszyć. I opowiada nasza Babcia baśń o Kopciuszku...

...tę, którą wszyscy znamy. Jest w niej zła macocha, są złośliwe i egocentryczne siostry, ale jest też dobra i skromna dziewczynka, nazywana przez nie Kopciuszkiem. Jest też dobra wróżka, która pozwala Kopciuszkowi spełnić marzenie o balu. Wszystko jak w bajce ze starej książeczki. Ale czy na pewno wszystko? Otóż nie, kochane dzieci. Nasza Babcia musiała dostosować się do wymagań wnuków - używa komputera. Ale używa go mądrze i rozważnie uczącnas, jak powinniśmy sami z niego korzystać. Towarzyszą jej w tym sympatyczne Wiruski komputerowe, które śpiewają dzieciom o tym co jest złe, a co dobre. Razem z Babcią przestrzegają przed niebezpieczeństwami czekającymi na młodych ludzi, którzy bez umiaru i kontroli korzystają z tego, co niesie współczesna technologia. Lecz jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się kończy i okazuje się, że bajki są ponadczasowe i można je połączyć z odrobiną nowoczesności.

Czas trwania spektaklu: ok. 2 godziny, z dwiema przerwami.

Rezerwacja biletów: Dział Promocji i Sprzedaży
tel. 81 532 25 21, tel./fax. 81 534 20 25
e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kasa Teatru Muzycznego tel. 81 532 96 65
www.teatrmuzyczny.eu www.facebook.com/tm.lublin

Dyrekcja zastrzega sobie prawo do zmian repertuaru!