Informacje różne z Lublina i regionu

 
Tarasy Zamkowe wyróżnione
przez Urząd Miasta Lublin


 powiększ


Tarasy Zamkowe
otrzymały od Urzędu Miasta wyjątkowy medal za aktywną działalność na rzecz rozwoju Lublina i zasługi dla jego mieszkańców. Centrum handlowe zostało docenione za wsparcie Festiwali Miejskich w ramach obchodów 700-lecia Miasta Lublin. W zeszłym roku organizowano tu m.in. Noc Kultury, Festiwal Wschód Kultury Inne Brzmienia czy Carnaval Sztukmistrzów.

Urząd Miasta docenił Tarasy Zamkowe za wsparcie Festiwali Miejskich w ramach obchodów 700-lecia Miasta Lublin i przyznał centrum handlowemu medal. Tarasy Zamkowe otrzymały to wyjątkowe wyróżnienie za wkład i zaangażowanie w rozwój miasta oraz zasługi na rzecz jego mieszkańców. Doceniono również podejmowane przez lubelskie centrum handlowe kreatywne działania kreujące przyszłość i kształtujące tożsamość lokalną Lublina. Regularnie odbywają się tu interesujące wydarzenia, które nie tylko przyciągają mieszkańców Lublina, ale i aktywizują lokalną społeczność spoza miasta. Mowa tu między innymi o Nocy Kultury, Festiwalu Wschód Kultury Inne Brzmienia czy Carnavalu Sztukmistrzów.

- Medal 700-lecia Miasta Lublin to dla nas ogromne wyróżnienie. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy wspierać tak wyjątkowe inicjatywy naszego miasta, a przy okazji integrować się z jego mieszkańcami. Już teraz możemy oficjalnie potwierdzić, że tym roku również włączymy się w organizację najważniejszych eventów kulturalnych w Lublinie. Miło nam poinformować, że na początku czerwca na dachu Tarasów Zamkowych odbędzie się jedno z największych wydarzeń muzycznych w ramach tegorocznej edycji Nocy Kultury - mówi Mariola Chmielewska, Dyrektor Tarasów Zamkowych.