Informacje różne z Lublina i regionu

 

 

MAJ 2018 W DZIELNICOWYM DOMU KULTURY „CZUBY POŁUDNIOWE”

Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”
ul. Wyżynna 16, Lublin


  7 maja 2018, godz. 17.00 – „Emocje”, warsztaty w ramach cyklu „mamalucha po godzinach”
wstęp wolny.

Radość, zdziwienie, odraza, strach, złość… w codzienności towarzyszy nam cała gama emocji. Jedne z nich są dla nas łatwiejsze w przeżywaniu i wyrażaniu, inne są trudne i nieprzyjemne. Wszystkie jednak mogą nam służyć, są wskaźnikiem potrzeb i pełnią funkcję regulacyjną dla naszego organizmu.

Na spotkaniu porozmawiamy przede wszystkim o rodzicielskiej złości, strachu i smutku. Jak je rozumieć i jak wyrażać? Czy można złościć się mniej? Jak wyrażać złość nie krzywdząc innych? Co zrobić, gdy czujemy, że zalewa nas fala złości?
Im lepiej sami radzimy sobie z trudnymi emocjami, tym łatwiej będzie nam wspierać dzieci w radzeniu sobie z nimi.

 


Prowadząca - Marta Modrzejewska  – absolwentka Pedagogiki Opiekuńczej oraz Pedagogiki – specjalność: animator i menedżer kultury (UMCS). Po ukończeniu studiów magisterskich przez cztery lata, w ramach studiów doktoranckich, prowadziła zajęcia ze studentami pedagogiki. Dużo czyta i korzysta z warsztatów dla rodziców i profesjonalistów (m.in. z A.Stein, A.Romanowską-Janeczek, M.Musiał, N.Fedan). Bliska jej jest idea rodzicielstwa opartego na więzi, empatii, szacunku do granic i potrzeb wszystkich członków rodziny. Za najbardziej cenne uważa doświadczenie własnego macierzyństwa (jest mamą Sary-5 lat i Gabriela-3 lata), bo to ono pozwala weryfikować jej wiedzę, umiejętności i pragnienia.
Chce dzielić swoje doświadczenie z innymi rodzicami, wzmacniać siebie i innych na drodze rodzicielskich zmagań. Od 2016 roku prowadzi spotkania i warsztaty dla rodziców, jesienią 2017 roku ukończyła szkolenie „Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów”.

 

kontakt: Alicja Kawka, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / 81 466 59 18  * 12 maja , 19 maja, 26 maja 2018 - warsztaty i spotkania w ramach proejktu "Zielone kieszenie", wstęp wolny.

Zielone kieszenie. Niezbędnik dobrych praktyk w przestrzeni
terminy spotkań: 25.04., 12.05., 19.05., 26.05., 16.06.
prowadzenie: Magdalena Zaworska
wstęp wolny!

Projekt realizowany w ramach Stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wiosną zapraszamy do udziału w zajęciach dotyczących projektowania zieleni na dzielnicy.

„Zielone kieszenie. Niezbędnik dobrych praktyk w przestrzeni” to projekt, który jest odpowiedzią na deficyt przyjaznych miejsc w naszym najbliższym otoczeniu. Podczas cyklu spotkań zapoznamy się z ideą pocket parks, czyli kieszonkowych lub inaczej podręcznych parków i wspólnie stworzymy projekt „zielonej kieszeni” dla naszej dzielnicy.


Harmonogram spotkań:

  * 25.04.2018, godz. 10.00-12.00 – „Zielone kieszenie. Niezbędnik dobrych praktyk w przestrzeni” – wykład na temat idei ogrodów kieszonkowych i łąk kwietnych, ich roli w przestrzeni miasta, połączony z praktycznym warsztatem z wykonania mini kieszeni ogrodowej.
Spotkanie we współpracy z Klubem Seniora „Bombonierka życia”.


  * 12.05.2018, godz. 10.00-13.00 – spacer architektoniczno-przyrodniczy z architektem Michałem Fronkiem i Magdaleną Zaworską. Diagnoza przestrzeni dzielnicy pod kątem zieleni i nasadzeń, mapowanie terenu, wspólne poszukiwanie miejsca do realizacji przestrzeni zgodnie z ideą ogrodów kieszonkowych. Zbiórka pod DDK „Czuby Południowe”, godz. 10.00

  * 19.05.2018, godz. 10.00-13.00 – warsztat projektowania kieszonkowych ogrodów. Na dobry początek weźmiemy na warsztat skwer przy Dedeku – będzie on swoistym laboratorium do prototypowania Naszych pomysłów.

  * 26.05.2018, godz. 10.00-13.00 – warsztat projektowania kieszonkowych ogrodów, kontynuacja. Pod okiem instruktorki stworzymy własny projekt.

 * 16.06.2018, godz. 10.00-12.00 – spotkanie warsztatowo-konsultacyjne. Będziemy wspólnie analizować i dyskutować nad materiałami, opracowaniami powstałymi podczas warsztatów.  * 12 maja 2018, godz. 10.00 –„Duety”, warsztaty tworzenia prostych mebli z desek paletowych dla osób dorosłych w ramach projektu „Stolarnia Miejska”, zapisy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , koszt udziału dla duetu – 50 zł.
Ile osób potrzeba do wkręcenia żarówki? Nie wiemy, ale wiemy, ile potrzeba do stworzenia stolika. Zapraszamy do nas duety. Zgrane? Współpracujące? A może takie, które potrzebują się jeszcze wyrobić?

Pary, koleżanki, koledzy, małżeństwa, partnerstwa, przyjaciele i rodzeństwa. Duety mogą być różne i różne mogą być meble. Na warsztatach zmierzycie się z wykonaniem prostego mebla z desek paletowych. Sami nie dacie rady. Znajdźcie swoją parę i przyjdźcie na warsztaty.


  * 14 maja 2018, godz. 17.00 – „Przenikanie” warsztaty w ramach cyklu „Rękodzielnica”, zapisy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , koszt udziału – 10 zł.

Zachęcamy do udziału w kolejnych warsztatach z cyklu „Rękodzielnica”. Kolory łączą się, przenikają sobą nawzajem. Podczas tego warsztatu spróbujemy bardzo ciekawej techniki malarskiej, jaką jest batik. Wykonane kolorowe materiały będzie można wykorzystać jako oryginalne aplikacje na torebkę, poduszkę lub jako obraz, a może nawet serwetkę?

Zapisy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Koszt udziału – 10 zł
Ilość miejsc ograniczona
Czas trwania – 2 godz. 30 min.
Kontakt – Agata KomorowskaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / 81 466 59 18

Twórcze warsztaty RĘKODZIELNICA rozwijają pasję tworzenia, która drzemie w każdym z nas.
Przeznaczone są dla osób dorosłych. Odkryją przed Wami nieznane dotąd horyzonty. Życzliwa atmosfera panująca na zajęciach wspiera proces twórczy, pozwala oderwać się od codziennych problemów, stresów i zawrotnego tempa życia. Gorąco zachęcamy do kreatywnego i twórczego spędzania czasu, dającego mnóstwo satysfakcji zarówno z samego procesu tworzenia, odkrywania swoich talentów i zdolności, jak i z własnoręcznie wykonanego przedmiotu. Wszystkie swoje prace uczestnicy zabierają ze sobą do domu. Mogą stać się wyjątkową ozdobą lub prezentem dla bliskiej osoby.

Zapisy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w DDK „Czuby Południowe”
Koordynacja i prowadzenie – Agata Komorowska / 81 466 59 18
Ilość miejsc ograniczona. Warsztaty odbywają się po zebraniu odpowiedniej liczby chętnych.  * 16 maja 2018, godz. 10.00 – „Rzymskie wakacje”, wykład w ramach cyklu „Klub Seniora – Bombonierka Życia”, kontakt – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , wstęp wolny.


Klub Seniora „Bombonierka Życia” - Rzymskie Wakacje
Prowadzenie – dr hab. Rafał Szczerbakiewicz

Podobno wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Do Rzymu Berniniego i Caravaggia. Znany nam Rzym to przede wszystkim perły architektury, rzeźby i malarstwa. Ale to nie wszystko – istnieje też Rzym, którego nie znamy – wielowarstwowy i pełny tajemnic. O najciekawszych, najbardziej tajemniczych i obleczonych w dramaty miejscach opowie nam dr hab. Rafał Szczerbakiewicz.

"Bombonierka Życia” została stworzona dla osób 50+ , które chciałyby w sposób twórczy i produktywny spędzić środowe przedpołudnia. Spotkania z gośćmi, warsztaty, dyskusje tematyczne, wymiana doświadczeń, wniosków, twórcze i kreatywne bycie razem w miłej atmosferze, przy kawie i herbacie – to wszystko czeka nas w ramach działalności Klubu.
Koordynatorka cyklu – Lidia Dzhmachyan

zapisy, kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr telefonu: 81 466 59 18


 

* 16 maja 2018, godz. 18.00 – „Kultura jest kobietą”, spotkanie z cyklu „Panienki z temperamentem”, wstęp wolny.

Goście: Monika Stolat, Katarzyna Tadeusz, Barbara Wybacz
Prowadzenie: Anna Duda-Gocel

Zapraszamy na kolejne spotkanie „Panienek z temperamentem”, podczas którego porozmawiamy o kobiecym wymiarze kultury.

Jak jest kobiecie w kulturze i czy rzeczywiście to zawód dla kobiet. Z jakimi kłopotami trzeba się zmierzyć i jak często przychodzi do głowy zdanie: „gdybym była facetem, byłoby mi łatwiej”. Co napędza, a co podcina skrzydła. W większości to kobiety organizują wydarzenia kulturalne, kobiety biorą udział w tych wydarzeniach. Czy rzeczywiście kultura jest kobietą? I czy temperament pomaga czy szkodzi w pracy? Zapraszamy na spotkanie!

Goście:
Monika Stolat – dyrektorka i producentka międzynarodowego festiwalu horroru, fantastyki i kina gatunkowego Splat!FilmFest, organizatorka przeglądu kina klasy B – Najlepsze z Najgorszych, menedżerka kultury w Centrum Kultury w Lublinie.

Barbara Wybacz – kulturoznawczyni, absolwentka dyplomacji kulturalnej. Od lat w kulturze i sztuce – organizuje, produkuje, zarządza, realizuje. Pełni funkcję zastępcy dyrektora ds. programowych Centrum Kultury w Lublinie, jednej z największych instytucji kultury w Polsce. 

Katarzyna Tadeusz – aktorka, manager kultury, w latach 2009-2014 prowadziła wraz z Pawłem Passinim neTTheatre-Teatr w sieci powiązań, z którym współpracuje do dziś, od 2014 roku wraz z Izabelą Śliwą powołała Pracownię SZTUCZKA, która zajmuje się teatrem i edukacją dla najmłodszych.

Prowadzenie:
Anna Duda-Gocel – dziennikarka, wydawca, prezenterka, reżyserka, dokumentalistka, dr nauk prawnych, germanistka, tłumaczka przysięgła, nauczycielka akademicka. Związana z TVP3 Lublin.

O Cyklu:
„Panienki z temperamentem”
Spotykamy się w kobiecym gronie po to, by nabrać mocy. Na co dzień jesteśmy strasznie zabiegane i zajęte wszystkim, ale bardzo rzadko sobą. Znacie to? Wracacie do domu z pracy, z uczelni, jecie obiad, odpalacie serial i kolejny dzień się kończy. Zamiast tego wpadnijcie do nas! Wy – kobiety, dziewczyny, które macie temperament albo czujecie, że drzemie gdzieś głęboko ukryty w Was. Pomożemy go Wam obudzić! Zapraszamy na spotkania z inspirującymi kobietami, które często robią rzeczy, które „damom nie przystoją”, na warsztaty i szkolenia. Będziemy gadać, pytać, śpiewać, poprawiać, naprawiać, szyć, sadzić, śmiać się i rozrabiać. Dziewczyny, poświęćcie sobie trochę czasu! Koordynatorka Cyklu: Dorota Lesiak  * 18 maja 2018, godz. 17.00 – „A nóż widelec – etykieta stołowa”, spotkanie z cyklu „Czy to wypada? Savoir-vivre dla każdego”, zapisy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , wstęp wolny.

Podczas majowego spotkania z cyklu „Czy to wypada? Savoir – vivre dla każdego” zaprosimy Państwa do  zapoznania się z etykietą stołową.

 

Pamiętasz scenę z restauracji z filmu „Pretty Woman”, w której Julia Roberts dzielnie walczy z kolejnymi daniami oraz egzotycznymi sztućcami? Czy Tobie również zdarza się czuć mało komfortowo przy stole? Nie masz pewności co zrobić z lnianą serwetą po wstaniu od stołu lub jak się odnaleźć w gąszczu noży, łyżeczek i widelczyków? Wszystkie te wątpliwości rozwiejemy przy okazji naszego spotkania – warsztatu, w czasie którego przymierzymy się zarówno do wyjść do restauracji, jak również do spotkań rodzinnych i sytuacji, gdy będziemy na przyjęciach wśród mniej znanych osób.

 

O cyklu:
Cykl „Czy to wypada? Savoir - vivre dla każdego” poświęcony jest uprzejmości, szacunkowi
i kulturze. W przystępny i przyjazny sposób będziemy rozmawiać o dobrych manierach i ich znaczeniu, tak by uświadomić sobie, że nie są żadną przeszkodą, a drogą do ułatwienia sobie życia i budowania pewności w relacjach z innymi. Zastanowimy się m.in. nad tym: kto komu podaje rękę, jak ubrać się z „klasą”, czy słowo „Witam” w e-mailu to błąd oraz kiedy nie wypada odbierać telefonu. Wiele przypomnimy, uporządkujemy, wyjaśnimy dylematy. Zapraszamy do wspólnego dbania o kulturalne relacje międzyludzkie. Dobre maniery to nie tylko zasady, ale także zdrowy rozsądek, intuicja i naturalność.  Aby oczekiwać czegoś od innych musimy zadbać najpierw o swoje maniery. Zapraszamy osoby w każdym wieku!

 

Prowadząca: Karolina Grochowicz – Stec
Koordynatorka cyklu: Lidia Dzhmachyan
Zapisy, kontakt : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr telefonu: 81 466 59 18
Wstęp wolny!
  * 21 maja 2018, godz. 17.00 – „Dla mamy”, warsztaty z cyklu „Twoja kolej!”, zapisy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , koszt udziału – 10 zł.

Warsztaty tworzenia biżuterii dla dzieci 6-10 lat.

Prowadzenie – Katarzyna Fariaszewska

Kontakt: Marta Graban-Butryn, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / 81 466 59 18

Dzień Matki podobno po raz pierwszy w Polsce świętowano ponad sto lat temu – 26 maja 1914 r. w Krakowie. Od tamtej pory każdego roku wszystkie dzieci, bez względu na wiek chcą podarować tego dnia swoim Mamom coś wyjątkowego. A Mamę cieszy najbardziej to, co wykonaliśmy samodzielnie. Może to być laurka, bukiet polnych kwiatów, a także własnoręcznie wykonana biżuteria.

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na warsztaty, podczas których wykonane przez nas rysunki zatopimy w szkle i tak powstanie biżuteria, którą Mama będzie mogła nosić każdego dnia! Jeśli nie macie jeszcze prezentu dla Mamy, a chcecie jej dać coś wyjątkowego, przyjdźcie i stwórzcie niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju, autorski wisiorek.

Katarzyna Fariaszewska – z wykształcenia matematyk, na co dzień mama trzech synów stawiająca pierwsze kroki w edukacji domowej. Pasjonatka rękodzieła – szyje biżuterię sutaszową, próbuje swoich sił w szydełkowaniu, a także zamyka pod szkiełkami to, co dla innych ważne – skrawek chusty czy rysunek dziecka, czego właśnie chce nauczyć uczestników najbliższego spotkania w ramach cyklu „Twoja kolej!”.

O cyklu:
Twoja kolej! to cykl otwarty na pomysły mieszkańców dzielnicy Czuby Południowe,
w którym każdy, kto się do nas zgłosi, będzie mógł poprowadzić swoje autorskie warsztaty/zajęcia, korzystając z naszego wsparcia. Wiemy, że są wśród Was – mieszkańców dzielnicy Czuby Południowe, ludzie z pasją, animatorzy, którzy chętnie angażują się
w działalność kulturalną dzielnicy, pełni energii i zapału do działania lokalni liderzy. Wiemy, że macie mnóstwo pomysłów na działania aktywizujące i integrujące mieszkańców. Zapraszamy Was do współpracy! W projekcie „Twoja kolej!” będziesz mógł zrealizować swój pomysł, podzielić się umiejętnościami, które posiadasz. Zajmiemy się stroną organizacyjną, Tobie pozostawiamy prowadzenie warsztatów. Na zgłoszenia czekamy od teraz przez cały czas.  * 22 maja 2018, godz. 10.30 – „Czupiradło”, warsztaty z cyklu „mamalucha”, zapisy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , koszt udziału – 10 zł.

Prowadzenie – Irena Bzdoń

Kontakt: Marta Graban-Butryn, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / 81 466 59 18

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu „mamalucha”, na którym dowiemy się wszystkiego o pierwszej wizycie dziecka u fryzjera.

Czym dla dziecka są jego włosy? Dlaczego dzieci nie lubią się czesać? Czy włosy dziecka się wzmocnią, jeśli zetniemy je bardzo krótko? Skąd wzięło się przekonanie, żeby nie obcinać włosów zanim dziecko zacznie mówić?

Na te i wiele innych pytań odpowie Irena Bzdoń – fryzjerka, absolwentka kulturoznawstwa. Od ponad 10 lat łączy prowadzenie salonu fryzjerskiego przyjaznego rodzicom i dzieciom z zainteresowaniem antropologią kultury. Niezłomna propagatorka zaangażowania ojców
w plecenie warkoczy córkom. Mama dwuletniej Róży.

O cyklu:
Razem ze swoim Dzieckiem zwiedziliście już wszystkie parki w okolicy, zbadaliście dogłębnie place zabaw, a do Waszego wspólnego bycia razem powoli zaczyna wkradać się nuda? Macie ochotę przełamać ustalony porządek dnia? Zanim Twoje Dziecko nawiąże pierwsze przyjaźnie w przedszkolu, zapraszamy Was na spotkania z cyklem „mamalucha”! U nas możesz twórczo spędzić czas ze swoim Dzieckiem, poznać inne Mamy z okolicy, wymienić się doświadczeniami, pogadać przy kawie i poznać masę zabaw, które pozwolą Wam pokonać nudę! Stworzymy przestrzeń sprzyjającą wspólnej zabawie i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami a maluchami.  * 25 maja 2018, godz. 18.00 – spotkanie „Z kim do łóżka / Justyna Bargielska”, wstęp wolny.


Prowadzenie: Magdalena Wójcikiewicz


W maju w ramach cyklu „Z kim do łóżka?” będziemy gościć Justynę Bargielską.

Justyna Bargielska –
poetka, prozaiczka. Opublikowała tomy poezji: „Dating sessions”, „China Shipping”, „Dwa fiaty”, „Bach for my baby” i „Nudelman” oraz prozy: „Obsoletki” i „Małe lisy”. Laureatka m.in. Nagrody Literackiej Gdynia (dwukrotnie) i Konkursu Literackiego Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek (2010). Nominowana m.in. do Warszawskiej Nagrody Literackiej, Nagrody im. Wisławy Szymborskiej, Paszportu „Polityki”, Silesiusa, Gryfii oraz nagrody Nike (trzykrotnie). W Teatrze Witkacego w Zakopanem miał premierę jej monodram „Clarissima”, a w Teatrze Dramatycznym w Warszawie – dramat „Moja pierwsza śmierć w Wenecji”. Wydała także wspólnie z ilustratorką Iwoną Chmielewską książkę „Obie” i zbiór opowiadań dla starszych dzieci „Siedem pierwszych przygód Rozalii Grozy”. Teksty Bargielskiej tłumaczono na języki angielski, rosyjski, niemiecki, francuski, słoweński, niderlandzki, czeski, słowacki i ukraiński.

Podczas spotkania będzie można kupić książki autorstwa naszego gościa w promocyjnych cenach.

O Cyklu
W piątkowe popołudnie raz w miesiącu spotkamy się po to, by dowiedzieć się, po jaką książkę sięgnąć przed snem. Co nowego pojawiło się na rynku wydawniczym albo do której pozycji warto wrócić po czasie. Zaproszeni przez nas goście: pisarze, aktorzy, dziennikarze, artyści podzielą się z nami swoimi literackimi fascynacjami. Usłyszymy także fragmenty wybranych przez gości tekstów w wykonaniu znanych lubelskich głosów. Będzie również czas na podzielenie się swoimi ulubionymi książkami. Zapraszamy na spotkania z literaturą przy kawie i herbacie. Po powrocie do domu nie będziecie mieć wątpliwości, z kim warto pójść do łóżka.
Pomysłodawczynią i kuratorką Cyklu jest Dorota Lesiak


  * 26 maja 2018, godz. 10.00 –„O Matko!”, warsztaty tworzenia zegarów dla kobiet z dziećmi w ramach projektu „Stolarnia Miejska”, zapisy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , koszt udziału od pary – 20 zł.


Prowadzenie – Daniel Taszbajew
Koordynacja – Alicja Kawka, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zapisy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Terminy: 7.04., 21.04., 12.05., 26.05., 9.06
Ilość miejsc ograniczona!

Zapraszamy na taras pod Dedekiem wszystkich zainteresowanych struganiem, wierceniem, szlifowaniem, wbijaniem gwoździ, robieniem wiórów, pracą z drewnem lub po prostu chcących twórczo spędzić sobotnie przedpołudnie. Z użyciem desek, pniaczków, kłód, patyków, gałęzi, sklejek, skrzynek powstaną nietypowe projekty, a ich powodzenie zależeć będzie od Waszych pomysłów i wytrwałości. Do dyspozycji uczestników oddajemy szlifierkę, wyrzynarkę, piły ręczne, frezarkę, wiertarki, farby i wiele innych akcesoriów przydatnych w majsterkowaniu.

 

  * 26 maja 2018, godz. 10.00 –„Domowa grafika warsztatowa”, warsztaty plastyczne w ramach cyklu „Rodzinny Warsztat Twórczy”, zapisy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , koszt udziału – 10 zł od dziecka.

 


Prowadzenie – Magdalena Franczak

 

Czy możemy opowiedzieć historię za pomocą wypukłości? Co jest jej przeciwieństwem? Podczas „Rodzinnego Warsztatu Twórczego” poznamy odciski czasu, reliefy i opowieści wyskrobane patykiem. Stworzymy domową grafikę warsztatową. Za budulec posłuży nam plastelina, wykałaczki, folia bąbelkowa, patyki, kamienie, farby oraz kilka sekretnych składników.

 

Rodzinny Warsztat Twórczy skierowany jest do Dzieci oraz ich rodziców, dziadków, rodzeństwa, opiekunów. Działania mają charakter cykli warsztatowych. Każdy cykl otwiera nowy temat. W rodzinnej atmosferze wspólnych działań kreujemy nową rzeczywistość, aby poczuć więź, bliskość w procesie tworzenia. Udowadniamy, że wspólnie też można owocnie spędzić czas, uruchomić wyobraźnię!

 

zapisy, kontakt (jeśli jest taka potrzeba) - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Warsztaty dla Dzieci z Opiekunem.
Koszt warsztatów – 10 zł od Dziecka
Ilość miejsc ograniczona!

 

Warsztaty odbędą się po zebraniu odpowiedniej liczby chętnych.