Informacje o wydarzeniu w Teatrze Muzycznym

 


Teatr Muzyczny w Lublinie
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
20-029 Lublin

   

WinyLOVE Story - widowisko muzyczne

27-28 kwietnia 2018 r, g. 18:00
11 maja 2018 r, g. 18:00
10 czerwca 2018 r, g. 17:00

Ceny biletów 52-70 zł

 


Realizatorzy:

  • Scenariusz i reżyseria: Urszula Lewartowicz
  • Dyrygent: Łukasz Sidoruk
  • Choreografia: Piotr Mochol
  • Scenografia i kostiumy: Dariusz Manel
  • Inspicjent: Iwona Jarzyna-Manel
  • Suflerzy: Krystyna Ekielska, Anna Rękas


WinyLOVE Story (Muzyczne hity z czasów wielkiej płyty) to widowisko muzyczne osadzone w czasach big-beatu, potańcówek i miłości do muzyki. To podróż w czasie do okresu Wielkiej Płyty – nie tylko tej konstrukcyjnej, ale przede wszystkim tej winylowej – będącej materialnym symbolem pięknego okresu w rozwoju polskiej muzyki rozrywkowej.

W tle bigbeatowych rytmów rozgrywa się tytułowe WinyLOVE Story – historia miłosna marynarza i maturzystki. Nie jest to jednak opowieść rzewna ani ckliwa. Perypetie głównego bohatera okraszone zostały dużą dawką humoru i dowcipu. Akcja widowiska rozgrywa się w wakacyjnej scenerii, przywodząc na myśl chwile relaksu i odpoczynku, które upływają najprzyjemniej tam, gdzie „morza szum, ptaków śpiew”…

Trzon muzyczny widowiska tworzą znane polskie przeboje z końca lat 60. ubiegłego stulecia, które wykonywali znani i do dziś uwielbiani artyści, m.in. Kasia Sobczyk, Karin Stanek, Helena Majdaniec, Maria Koterbska, Krzysztof Klenczon, Seweryn Krajewski, Matusz Święcicki, Jerzy Połomski, Piotr Szczepanik.