Informacje różne z Lublina i regionu

  

 

Freenology & Wera Kidżeski

27 kwietnia 2018 r., godz. 19:00

Whisky Cafe, Rybna 4/2

wstęp: 10/15 zł (przedsprzedaż / w dniu koncertu)

 

organizator: Fundacja "Testudo"

Już po raz trzeci Wera Kidżeski i Freenology podzielą scenę jednego wieczoru i po raz trzeci będziemy świadkami zderzenia dwóch odmiennych muzycznych punktów widzenia. Imprezę rozpocznie koncert Weroniki, po przerwie wystąpi Freenology, zaś na koniec połączą swe siły we wspólnym secie.

 

Wera Kidżeski (Weronika Kijewska) - znana lubelska wiolonczelistka i wokalistka, okazjonalnie gitarzystka i basistka. Hipiska, miłośniczka natury i podróżniczka. Współtwórczyni projektu Martwa Mucha, Orkiestra Świętego Mikołaja, duetu Wera&Kruk. Współpracowała z lubelskim progresywno jazzowym składem Sekta Denta, brała udział w solowym projekcie Kai Kurczuk. Jej solowy projekt to rezultat eksperymentu wiolonczelistki z looperem. Repertuar głównie zawiera jej własne kompozycje zaaranżowane na wiolonczelę, looper i wokal. Materiał jest bardzo eklektyczny, to mieszanka indie rock-jazz-klasyka-folk. Przyjdź i przekonaj się sam!

 

FREENOLOGY to lubelskie trio powstałe w 2014 roku.

 

Ich styl - od początku trudny do zaklasyfikowania - z czasem jeszcze bardziej oddalił się od powszechnie uznawanych gatunków muzycznych. Z pewnością usłyszeć tu można energię rocka oraz harmonię i rytmikę jazzu, narrację klasyki, jak i improwizację free.

 

Przypominamy, że:
1. Zakup biletu nie jest równoznaczny z rezerwacją miejsca. 
2. Rezerwacja stolika jest możliwa tylko w przypadku zakupu biletu.
3. W wyjątkowych sytuacjach możemy zarezerwować stolik lecz w przypadku nie odebrania biletu na godzinę przed koncertem rezerwacja przepada.
4. Na bilety wykupione w dzień koncertu nie obowiązuje cena przedsprzedaży.