Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl

   

10. Lublin Jazz Festiwal

15-22 kwietnia 2018 rPrzed nami 10. edycja Lublin Jazz Festiwalu. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 15-22 kwietnia. Od początku festiwal ma charakter międzynarodowy i prezentuje najciekawsze polskie i światowe wydarzenia muzyczne z szeroko pojętej muzyki jazzowej.

Podczas jubileuszowej edycji przed lubelską publicznością zaprezentują się zespoły ze Stanów Zjednoczonych, Izraela, Wielkiej Brytanii, Włoch, Austrii i Szwajcarii. Nie zabraknie też jednak reprezentantów polskiej sceny jazzowej – zarówno czołowych, jak i młodych, obiecujących muzyków. Wśród gwiazd, które pojawią się w kwietniu w Centrum Kultury możemy wymienić jednego z najważniejszych gitarzystów naszych czasów – Marca Ribota w projekcie Ceramic Dog oraz światowej klasy saksofonistę i kompozytora – Billa Evansa w projekcie Petite Blonde II – 25th Anniversary Tour. Niewątpliwie jednym z najbardziej energetycznych koncertów będzie występ Kutiman Orchestra.

Na scenie usłyszymy także kompozycje legendy polskiego jazzu w programie „Śpiewnik Nahornego”, którego przygotowaniem zajął się Mariusz Bogdanowicz wraz ze studentami kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa UMCS w Lublinie. Muzyka ożywi też przestrzeń miejską za sprawą koncertów z cyklu „Jazz w mieście”.


Program >
http://lublinjazz.pl/program/

 

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.