Informacje o wydarzeniach w Warsztatach Kultury w Lublinie


Warsztaty Kultury w Lublinie
ul. Grodzka 5a, 20-112 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www.warsztatykultury.pl

Strefa Innych Brzmień - Drekoty

23 marca 2018, godz. 20:00

Warsztaty Kultury , ul. Grodzka 5a,
sala widowiskowa – II piętro

Cena biletu na koncert wynosi 10 zł.

 

 

Bilety na koncert sprzedawane są:
– w sekretariacie Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 7, I piętro, pokój 104) od 12 do 23 marca w godzinach 10.00-16.30 (płatność tylko gotówką);
– w sklepie internetowym Warsztatów Kultury w Lublinie od 12 do 22 marca (płatność przelewem);
– pod salą widowiskową Warsztatów Kultury w Lublinie w dniu koncertu o ile będą jeszcze wolne miejsca (płatność tylko gotówką);Drekoty (Ola Rzepka, Natalia Pikuła i Olga Czech)
ponad 5 lat kazały nam czekać na drugą płytę. W lutym 2018 roku Drekoty wróciły z albumem zatytułowanym “lub maszyna dzika trawa”, w towarzystwie wyjątkowych gości i pod czujnym okiem i uchem Sebastiana Witkowskiego. Podstawowe instrumentarium pozostaje bez zmian, Drekoty to nadal wokal, klawisze i perkusja, nagrane tym razem na setkę, aby maksymalnie oddać energię i radość wspólnego grania. Długa lista gości rozszerza bazowe brzmienie w bardzo zaskakujący sposób, na płycie usłyszymy bowiem Antoniego Gralaka, Kasię Kolbowską, Raphaela Rogińskiego, Pawła Szpurę i Mikołaja Trzaskę.


Płyta ukazała się 2 lutego 2018 roku nakładem Thin Man Records.

O zespole

Drekoty pojawiły się w 2011 roku wraz z samodzielnie wydaną EPką Trafostacja. Oryginalne, surowe brzmienie, na które składały się klawisze, perkusja i trzy żeńskie wokale, pozwoliły dziewczynom zająć miejsce w swoistej niszy poza jakąkolwiek systematyką gatunkową. Aktywność koncertową Drekoty rozpoczęły od nagrody za najlepszą polską piosenkę na Festiwalu Gramy 2011. Potem były koncerty u boku Carli Bozulich, Julii Marcell, Pustek czy Paristetris. Pod koniec 2012 roku pojawiła się debiutancka płyta zespołu zatytułowana Persentyna. Wydawnictwo znalazło się w czołówce podsumowań muzycznych 2012 roku w zakresie muzyki alternatywnej. Przez kolejne lata zespół nieustannie koncertował, pojawił się zarówno na małych, jak i dużych festiwalach (m.in. Off Festival, Opener, Męskie Granie, Ars Cameralis), zagrał w najlepszych klubach w Polsce, a także wystąpił w Niemczech, Austrii i Turcji. W 2015 roku ukazała się EPka zatytułowana Nowe Konstelacje prezentująca interpretacje piosenek Grzegorza Ciechowskiego oraz nową autorską piosenkę Spokój wyprodukowaną przez Leszka Biolika.

 

Organizatorzy zastrzegają… sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczeólnych punktów programu.