Informacje o wydarzeniu w Galerii Labirynt


Galeria Labirynt
ul. ks. J. Popiełuszki 5, 20-052 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www.labirynt.com

 
   

Galerie sztuki dla UNICEF


20 lutego 2018 r.
UNICEF opublikował raport o masowych ofiarach pośród dzieci we wschodniej Ghucie i Damaszku – przejmujące świadectwo bezradności wobec bezwzględnej przemocy i władzy. UNICEF swoje oświadczenie pozbawił treści, liczb, opisu stanu obecnego w Syrii, jednocześnie wyjaśniając, że wobec tej tragedii: „Żadne słowa nie przywrócą życia zabitym dzieciom, ich matkom, ojcom i najbliższym”.

1 marca 2018 r.
idąc w ślad za oświadczeniem, do którego napisania zabrakło słów, Galeria Labirynt w Lublinie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Galeria Arsenał w Białymstoku, Centrum Rzeźby Polskiej Orońsko, Trafostacja Sztuki w Szczecinie, BWA Zielona Góra, Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu wyłączyły swoje strony internetowe, a CSW w Toruniu, lubelskie Centrum Kultury i Warsztaty Kultury w Lublinie umieściły link przekierowujący do raportu, po to aby „przeczytało” go jak najwięcej osób.


https://www.unicef.pl/Centrum-prasowe/Informacje-prasowe/Dramat-dzieci-ofiar-wojny-w-Syrii/(rok)/2018

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.