Informacje o wydarzeniu w Teatrze im. J.Osterwy


   


Sukces spektaklu „Sposób na Alcybiadesa”!

Spektakl „Sposób na Alcybiadesa” w reżyserii Piotra Ratajczaka znalazł się w finale prestiżowego konkursu „Klaska żywa”. Wszyscy finaliści zaprezentują się podczas kwietniowych 43. Opolskich Konfrontacji Teatralnych.

„Sposób na Alcybiadesa”, którego prapremiera odbyła się 6 października 2017r., to spektakl dla młodzieży na podstawie kultowej książki Edmunda Niziurskiego z 1961 r. Akcja przedstawienia Piotra Ratajczaka i Piotra Rowickiego zostaje przeniesiona do czasów współczesnych, do jednej z lubelskich szkół, a bohaterami są dziewczyny: Ciamcia i Słaba oraz chłopcy: Zasępa i Pędzel.

Konkurs „Klasyka Żywa” organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mogą brać w nim udział inscenizacje tekstów powstałych przed 1982 rokiem. Jego główny cel to zwiększenie obecności polskich tekstów klasycznych w repertuarach współczesnych teatrów oraz wzmacnianie zainteresowania nimi dzisiejszych twórców i odbiorców teatru, a także przywracanie do repertuaru wartościowych dzieł dramatu polskiego, zapomnianych lub rzadko wystawianych.

Finał konkursu, w którym zaprezentuje się siedem najlepszych według komisji konkursowej spektakli, odbędzie się podczas kwietniowych 43. Opolskich Konfrontacji Teatralnych w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie.

Finałowa lista spektakli dostępna jest na stronie: http://klasykazywa.pl/aktualnosci/


* * *

Dyrekcja zastrzega sobie prawo do zmian repertuaru!
   

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

20-004 Lublin
ul.Gabriela Narutowicza 17

   tel.81 532 - 42 - 44   ;   fax.81 463 - 86 - 50

KASA BILETOWA
czynna od poniedziałku do soboty w godz. 12.00- 19.00
niedziela w godz. 16.00 - 19.00

Informacja o repertuarze.
Rezerwacja biletów indywidualnych i zbiorowych.

BIURO ORGANIZACJI I REKLAMY
tel.81 532 - 44 - 36   ;   fax.81 463 - 86 - 50
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
czynne poniedziałek-piątek w godz. 8.00- 16.00