Informacje o wydarzeniach w Warsztatach Kultury w Lublinie


Warsztaty Kultury w Lublinie
ul. Grodzka 5a, 20-112 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www.warsztatykultury.pl


Strefa Innych Brzmień: Better Person
13 stycznia 2018 r. , godz.: 20:00
Warsztaty Kultury – Próba Café, ul. Grodzka 5a

Wstęp wolny


Syntezatorowe ballady Better Person czy symbioza elektronicznego brzmienia i instrumentów na żywo ukraińskiego Junket – to właśnie czeka nas w styczniu w Warsztatach Kultury podczas Strefy Innych Brzmień. Wstęp na oba koncerty jest bezpłatny. Pierwszy z nich już 13 stycznia w Próba Café.
Better Person czyli solowy projekt Adam Byczkowskiego, to przede wszystkim uwodzące syntezatorowe ballady, jednocześnie zmysłowe i złowieszcze. Odnajdziemy tu ślady wpływu Arthura Russella czy Sade, ale także Davida Lyncha i Andrzeja Zauchy.
Pochodzący z Sopotu, obecnie rezydujący w Berlinie muzyk najpierw sam wypuścił popularny singiel „I Wake UpTired”, następnie wydał EPkę „It’sOnlyYou”, a ostatnio zaśpiewanego po polsku „Zakochanego Człowieka”. Obecnie Byczkowski pracuje nad albumem długogrającym oraz jest w nieustającej trasie koncertowej, która w ostatnich kilkunastu miesiącach objęła Europę, Amerykę Północną i Azję oraz regularne występy u boku m.in. Alexa Camerona, Seana Nicholasa Savage’a, TOPS czy MollyNilsson.


Better Person online:
Facebook: https://www.facebook.com/betterpersonmusic/
Soundcloud: https://soundcloud.com/betterperson
Better Person dlai-D Polska: https://i-d.vice.com/pl/article/mbgp3v/10-rzeczy-ktore-powinniscie-wiedziec-o-better-person
Video:
“Sentiment”: https://www.youtube.com/watch?v=vFsUdUuUxr8
“Live” with Timber Timbre: https://www.youtube.com/watch?v=Hs6BGk8cJiM

 

***


Strefa Innych Brzmień: Junket
19 stycznia 2018 r, godz.: 20:00
Warsztaty Kultury – Próba Café, ul. Grodzka 5a

Wstęp wolnyJunket
to elektroniczny projekt z Ukrainy, który powstał spontanicznie podczas wystawy sztuki, w ramach której dwaj muzycy jazzowej grupy Atomic Simao (Georgiy Valchuk i Nikolay Shostov) stworzyli symbiozę elektronicznego brzmienia i instrumentów na żywo (saksofon, flet).
Szczególną cechą tego duetu jest to, że nie grają przygotowanych wcześniej kompozycji, a wszystko jest tworzone w trybie online, bez możliwości edycji. Muzyka Junket to skrzyżowanie brzmień spod znaku break-beat, funk, electro dub, minimal house i drum'n'bass.


Junket online:
Facebook: https://www.facebook.com/jnket/
Soundcloud: https://soundcloud.com/junket_music
Bandcamp: https://junkett.bandcamp.com/releases
Video: https://www.youtube.com/channel/UCXkLM-DMjh8XDhxfzwwy43A


***
Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury w Lublinie to całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze labele niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe, często frapujące, połączenia. Strefa, nieodłącznie związana z letnim Festiwalem Wschód Kultury - Inne Brzmienia, pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo.

Organizatorzy zastrzegają… sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczeólnych punktów programu.