Informacje różne z Lublina i regionu

 

   


Fajne Ferie w DDK „Czuby Południowe” – WIELKA GRA

Terminy i program:
I turnus –
29 stycznia - 2 lutego 2018
II turnus –
5-9 lutego 2018


Zapraszamy Dzieci ze szkół podstawowych, które ukończyły pierwszy rok nauki w szkole, do udziału w Akcji F2, czyli Fajne Ferie w DDK „Czuby Południowe” – WIELKA GRA

Ramowy program każdego dnia:

  • 09:00 - zbiórka
  • 09:00-10:00 – zabawy ruchowe
  • 10:00-11:30 – warsztaty
  • 11:30-11:45 – przerwa
  • 11:45-13:15 – warsztaty
  • 13:15-13:30 – przerwa
  • 13:30-15:00 – warsztaty
  • 15:00 – odbiór dzieciW ferie zimowe zapraszamy Was do świata gier i zagadek! Wyciągniemy z pudełek stare, dobre gry planszowe, będziemy w nie grać i testować. Gry planszowe, karciane, kanapowe, łamigłówki i quizy, w których nie ma przegranych. Poruszymy te obszary mózgu, o których użyciu na co dzień możemy tylko pomarzyć. Małe głowy będą pracowały na najwyższych obrotach przy rozwiązywaniu łamigłówek umysłowych i fizycznych, zagadek, odkrywaniu detektywistycznych tropów. Uruchomimy wyobraźnię przy wcielaniu się w role, a prawdziwie wielkich emocji dostarczą nam kalambury.

Zabierzemy Was także do świata gier w ich cyfrowej wersji. Wykorzystamy istniejący Medialab, aby pokazać, że nowe technologie nie zawsze są bardzo poważne i wymagają wiedzy tajemnej. Proponujemy Wam: tradycyjne podchody w cyfrowej wersji, czyli stworzenie gry terenowej przy użyciu kodów QR, stworzenie prostej gry komputerowej, gdzie wykorzystamy podstawy programowania w Scratchu, a także poznamy zasady sekwencjonowania, użycia pętli i instrukcji warunkowych, tworzenie quizów interaktywnych, które wykorzystują zasadę blended learning w praktyce. Na koniec zaprosimy Rodziców do udziału w Wielkiej Grze!
Zapraszamy dzieciaki szczególnie zainteresowane tematyką gier i medialabów!


Prowadzący: Bartosz Krupa, Daniel TaszbajewINFORMACJE ORGANIZACYJNE
1. Akcja skierowana jest do Dzieci w wieku szkolnym – uczniowie klas 1-6 (6–12 lat).
2. Koszt udziału (od Dziecka) – 80 zł (za jeden turnus).
3. W przypadku opłaty za „F2, czyli Fajne Ferie na Czubach Południowych” nie obowiązuje zniżka z tytułu posiadania Karty Rodzina +3.
4. W ramach opłaty Dzieci mają zapewnione: opiekę kadry instruktorskiej, materiały warsztatowe, ubezpieczenie. Nie zapewniamy wyżywienia Dzieci (wyżywienie we własnym zakresie).
5. Działania prowadzone będą od poniedziałku do piątku, w godzinach 09.00-15.00, w budynku DDK „Czuby Południowe”, przy ul. Wyżynnej 16.
6. Zapisy WYŁĄCZNIE pod adresem mailowym – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
7. Zapisy będą przyjmowane od 15 do 19 stycznia 2018.
8. Zapisy prowadzone są na podstawie ZGŁOSZEŃ mailowych. Zgłoszenie powinno zawierać:
– imię i nazwisko Dziecka,
– wiek Dziecka,
– PESEL Dziecka,
– klasę i nazwę szkoły, do której uczęszcza Dziecko,
– imię i nazwisko rodzica lub opiekuna prawnego,
– nr kontaktowy do rodzica lub opiekuna prawnego,
– nr turnusu, którego dotyczy zgłoszenie.
9. Zgłoszenia niekompletne nie będą honorowane. Zgłoszenia Dziecka mogą dokonać tylko rodzice lub opiekunowie prawni.
10. W tytule maila należy wpisać „FAJNE FERIE NA CZUBACH POŁUDNIOWYCH 2018”.
11. Honorowane będą zgłoszenia wysłane od 15 stycznia – od godziny 08.00.
12. Dziecko można zgłosić na jeden z dwóch proponowanych turnusów.
13. Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia Zgłoszenia należy uiścić opłatę. Wpłat dokonywać należy na rachunek bankowy DDK „Węglin” 67 1240 1503 1111 0010 4267 7032, w tytule przelewu prosimy wpisać: „Fajne Ferie na Czubach Południowych 2018 oraz imię i nazwisko dziecka i numer turnusu”.
14. W przypadku rezygnacji uiszczona opłata nie będzie zwracana.
15. O ostatecznym przyjęciu decyduje uiszczenie opłaty.
16. Prosimy nie uiszczać opłaty bez otrzymania potwierdzenia przyjęcia Zgłoszenia.
17. Ilość miejsc na poszczególne turnusy jest ograniczona.
18. Zgłoszenie udziału Dziecka w turnusach akcji „F2, czyli Fajne Ferie na Czubach Południowych” jest równoznaczne z wyrażeniem zgody rodzica/opiekuna do wykorzystania wizerunku dziecka w materiałach promocyjnych Dzielnicowego Domu Kultury „Czuby Południowe” (nagranie video, zdjęcia).
19. DDK „Czuby Południowe” zastrzega sobie prawo do zmian w programie akcji.
20. Szczegółowe informacje i pytania – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.