Informacje o wydarzeniach w Warsztatach Kultury w Lublinie


Warsztaty Kultury w Lublinie
ul. Grodzka 5a, 20-112 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www.warsztatykultury.pl


Warsztaty Kultury specjalnie na Święta!Rodzinne warsztaty, wspólne kolędowanie, pakowanie prezentów – sprawdźcie co dla Was przygotowaliśmy specjalnie z okazji Świąt Bożego Narodzenia!

* Szydełkowa szopka Babci Klary – spektakl dla dzieci wraz z rodzicami

Przy pomocy Włóczki i Szydełka Babcia Klara wyczarowała wszystkie postaci znane z tradycyjnej szopki. Jest tu Dzieciątko, Maria, Józef, są Trzej Królowie, Pasterze, Zwierzęta i... duuużo Aniołów. Aktorzy Teatru Małe Mi ożywiają wszystkich bohaterów, opowiadając historię znaną od 2 tysięcy lat. Jasełkowe przedstawienie z oryginalnymi lalkami, z wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek – wprowadzi młodych widzów w niezwykły świat Bożego Narodzenia.

Kiedy:
10 grudnia, godz. 18:00-19:00
Gdzie:
Warsztaty Kultury– sala widowiskowa (II piętro), ul. Grodzka 5a, Lublin

Wstęp wolny. Warsztaty Kultury w Lublinie oraz Małe Mi – Wędrowny Teatr Lalek zapraszają na spektakl dzieci w wieku od 2 lat wraz z rodzicami i opiekunami.


* Stemple, stempelki – dekorujemy na ludowo opakowania świąteczne! - warsztaty rodzinne

Dużymi i małymi rączkami, świetnie się przy tym bawiąc, wykonamy zdobienia świątecznych torebek, kartek, zawieszek i ekopapierów do pakowania prezentów. Powstaną autorskie kompozycje, które z dodatkami sreberek i świecidełek wyróżnią pod choinką zapakowane przez Was prezenty.

Kiedy:
16 grudnia, godz. 11:00-14:30
Gdzie
:Warsztaty Kultury –sala medialabowa (I piętro), ul. Grodzka 5a, Lublin

Zapisy:na warsztaty obowiązują zapisy od 6 grudnia za pośrednictwem formularza on-line dostępnego na stronie warsztatykultury.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Warsztaty są bezpłatne. Na warsztaty zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, dziadkami lub opiekunami.


* Szczodry wieczór, dobry wieczór! – koncert kolęd

Usłyszymy kolędy z Polesia, Lewobrzeżnej i Centralnej Ukrainy oraz z Roztocza. Artyści: Agata Harz, Remigiusz Mazur-Hanaj, Jurij i Zuzanna Pastuszenko, zrekonstruowali bożonarodzeniowe pieśni na podstawie własnych materiałów ekspedycyjnych i archiwalnych i odtworzyli ze szczególną dbałością o zgodność wykonania z lokalnymi tradycjami wokalnymi, z zachowaniem oryginalnych dialektów, specyfiki brzmienia, barwy, ornamentyki i rytmu. Niektóre z nich zaczerpnięte są również z repertuaru takich śpiewaków jak Anna Malec, Stanisław Fijałkowski czy Zofia Sulikowska oraz ze zbiorów Oskara Kolberga.

Kiedy:
16 grudnia, godz. 18:00
Gdzie:
Warsztaty Kultury – sala widowiskowa (II piętro), ul. Grodzka 5a, Lublin

Wstęp wolny


* Rodzinne warsztaty kolęd polskich i ukraińskich

Uczestnicy spotkania będą czerpać z przeogromnej skarbnicy tradycyjnych kolęd polskich i ukraińskich. Nauczą się kilku z nich oraz posłuchają o starodawnych zwyczajach kolędowania. Zajęcia poprowadzą Agata Harz, Remigiusz Mazur-Hanaj, Jurij i Zuzanna Pastuszenko.

Kiedy:
17 grudzień 2017, godz. 10:00-12:00
Gdzie:
Warsztaty Kultury – sala widowiskowa (II piętro), ul. Grodzka 5a, Lublin

Zapisy: za pośrednictwem formularza on-line dostępnego na stronie warsztatykultury.pl. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Warsztaty dla rodzin z dziećmi (w wieku od 6 lat). Uczestnikami zajęć są zarówno dzieci, jak i rodzice (lub opiekunowie).

* Pakujemy prezenty! – warsztaty

Nauczysz się jak za pomocą papieru, wstążek, taśmy klejącej i innych nietypowych materiałów łatwo opakować i unikatowo ozdobić przygotowany przez Ciebie podarunek. Zachęcamy do przynoszenia swoich prezentów i paczek do zapakowania!

Kiedy:
18 grudnia, godz. 17:00
Gdzie:
Warsztaty Kultury – pracownia warsztatowa, Grodzka 7, Lublin

Zapisy: zgłoszenia przyjmowane przez formularz on-line od 6 grudnia dostępny na stronie warsztatykultury.pl. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Warsztaty są bezpłatne. Warsztaty przeznaczone dla osób w wieku 16+.

 

 

Organizatorzy zastrzegają… sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczeólnych punktów programu.