Informacje o wydarzeniach w Warsztatach Kultury w Lublinie


Warsztaty Kultury w Lublinie
ul. Grodzka 5a, 20-112 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www.warsztatykultury.pl

Konkurs Patterns of Europe – Meblujemy miasto!

Zaprojektuj mebel miejski dla Lublina i wygraj 4000 zł w konkursie Patterns of Europe

– Meblujemy miasto!W tym roku obchodzimy Wielki Jubileusz 700-lecia nadania praw miejskich Lublinowi, jest to zatem rok wyjątkowy i taka też jest tegoroczna edycja projektu Patterns of Europe | Wzory Europy, która odbywa się pod hasłem Meblujemy miasto! Z tej okazji, Warsztaty Kultury w Lublinie ogłaszają konkurs, który polega na zaprojektowaniu elementu małej architektury inspirowanej tradycyjnym wzornictwem Lubelszczyzny. Organizatorzy ogłaszając to wyzwanie projektowe chcą zwrócić uwagę zarówno branży graficznej, jak i mieszkańców Lublina, na rolę przestrzeni publicznej jako niezwykle istotnego składnika krajobrazu miasta oraz przypomnieć lokalne tradycje wzornicze wywodzące się z bogactwa kultury ludowej.

Poprzez elementy designu w przestrzeni miejskiej można kształtować estetyczny charakter Lublina, wywoływać pozytywne emocje oraz sprowokować dyskusję o odpowiedzialności za wizualną stronę przestrzeni publicznej. Konkurs na mebel dla Lublina zainspirowany tradycyjnym wzornictwem Lubelszczyzny to też zachęta do zainteresowania się bogactwem kultury ludowej, do inspirowania się tym zapleczem po to, aby tworzyć projekty przedmiotów całkowicie nowych i unikalnych.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?

  • Udział w konkursie mogą wziąć projektanci, studenci i absolwenci szkół wyższych o profilu plastycznym lub projektowym.
  • W regulaminie znajdują się m.in. inspiracje, którymi należy się sugerować przy pracy nad pomysłem oraz niezbędne specyfikacje. Dokumenty dostępne są na stronie warsztatykultury.pl
  • Głównym kryterium oceny prac jest inspiracja (w formie, treści) sztuką tradycyjną Lubelszczyzny, tradycyjnymi metodami produkcji oraz umiejętne przejście od źródła inspiracji do współczesnego dizajnu.
  • Prace można nadsyłać pod adres: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, 20-112 Lublin.
  • Termin nadsyłania prac do konkursu „Meblujemy miasto” w ramach projektu Patterns of Europe | Wzory Europy 2017 został wydłużony do 19 listopada 2017 roku. Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej 06.12.2017 r.
  • Zwycięzca Konkursu otrzyma Nagrodę pieniężną w wysokości 4000 PLN brutto.


NIEZBĘDNE DOKUMENTY DO POBRANIA na stronie Warsztatów Kultury

Organizatorzy zastrzegają… sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczeólnych punktów programu.