Informacje różne z Lublina i regionu

   

XX TARGI
WYDAWCÓW KATOLICKICH

15 – 17 listopada 2017 r.
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Collegium Jana Pawła II

Wstęp na Targi jest bezpłatny


W dniach od
15 – 17 listopada br. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbywać się będą XX Targi Wydawców Katolickich organizowane przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Swój udział zapowiedziało około 40 oficyn wydawniczych z całej Polski.

W tym roku pragniemy, w uzgodnieniu z Władzami Uczelni – Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, włączyć się w Jubileusz 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, kończący się Jubileusz 700-lecia Miasta Lublina oraz rozpoczynające się Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Podczas XX Targi Wydawców Katolickich odbędzie się także Ogólnopolskie Sympozjum Katechetyczne w dniach 18-19 listopada b.r.

Targi są wspaniałą okazją dla wydawnictw do zaprezentowania swojego dorobku wydawniczego, promowania czytelnictwa, spotkania z czytelnikami, a wszystkim zainteresowanym dobrą książką do spotkania z nią w jednym miejscu o szerokim wachlarzu tematyki, edytorstwa i formach (książka tradycyjna, elektroniczna, e-booki).


Patronatem honorowym tegoroczne TARGI objęli:
Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski

– Dr Krzysztof Żuk – Prezydent miasta Lublin
– Ksiądz prof. dr hab. Antoni Dębiński – Rektor Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II


Uroczyste otwarcie Targów nastąpi w pierwszym dniu ich trwania, w czwartek 15 listopada o godz. 10.00.


Targi będą się odbywały w holu Collegium Jana Pawła II, na parterze, w godz. od 9.00 – 18.00.

XX Targi, zostaną ubogacone koncertem – programem muzyczno-poetyckim. W tym roku pragniemy, aby koncert ten był w wykonaniu Polskiej Opery Kameralnej, a jego przesłanie było zawarte wokół hasła: Lublin w służbie państwa i wiary na przestrzeni wieków. Program ten koncentrowałby się na prezentacji trzech wydarzeń istotnych z punktu widzenia historii Lublina i regionu. Pierwszym z nich jest 700-lecie lokacji miasta Lublin, drugim przypadająca w listopadzie 2018 roku 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, a trzecim 100. rocznica powołania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.


Koncert
odbędzie się 16 listopada 2017 r. o godz. 19.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Wstęp na koncert jest wolny zarówno dla społeczności studenckiej jak i ogółu publiczności, społeczności lubelskiej.

Zapraszamy także na nasze strony internetowe
www.swk.pl gdzie można znaleźć wszelkie informacje o Stowarzyszeniu Wydawców Katolickich, wydawcach katolickich i o tym wszystkim co słychać w tym segmencie rynku wydawniczego.

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia targów!!!