Informacje o wydarzeniu w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego
zaprasza na wernisaż wystawy fotografii
Artura Tabora "Nostalgiczny Bug"

29 września 2017 r., godz. 18.00
Galeria Biblioteki, ul. Narutowicza 4

Wystawa będzie czynna
od 29 września do 31 października 2017 r.


Wstęp wolny.

 Na wystawie zostanie zaprezentowanych 50 zdjęć jednego z najwybitniejszych polskich fotografów przyrody, dla którego fotografia przyrodnicza była wielką pasją życia.

Artur Tabor (1968-2010) był autorem wielu albumów i filmów o tematyce przyrodniczej, wraz z Tomaszem Kłosowskim był współprowadzącym program „Dzika Polska” (TVP), przez wiele lat współpracował z czasopismami przyrodniczymi w Polsce oraz agencjami zachodnimi m.in. z BBC (Nature Picture Library). Specjalizował się w fotografowaniu i filmowaniu zwierząt w ich naturalnym środowisku, szczególnie ptaków. Na podglądaniu przyrody spędzał kilka miesięcy w roku budując specjalne ukrycia w koronach drzew, wśród wodnych szuwarów lub wkopując się w ziemię.


Podczas wernisażu odbędzie się także projekcja filmu „Podlaski przełom Bugu” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Zaprezentowany zostanie także wywiad z Arturem Taborem „Moja droga życia” dotyczący pasji fotografowania przyrody.Wystawa została zrealizowana w ramach zadania „Edukacja przyrodnicza w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie” ze środków Wojewódzkiego Funduszu ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie .


Zapraszamy!

   

Dział Informacji i Promocji WBP

im. H. Łopacińskiego w Lublinie
8
1-52-87-417
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizatorzy zastrzegają… sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczeólnych punktów programu.