Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl

 

22. Festiwal Konfrontacje Teatralne

6-15 października 2017 r.

Centrum Kultury


Bilety do nabycia w kasie Centrum Kultury w Lublinie oraz w serwisie Ticketto.pl –
Bezpłatne wejściówki do odebrania jedynie w Kasie CK.


A co, jeśli…?

Coraz częściej mamy silne wrażenie, że znane nam modele funkcjonowania wytracają siłę i wydolność, rozsypują się, przestają działać. Oswojony świat przestaje być zrozumiały i wymyka nam się z rąk, a stosowane dotąd rozwiązania nie sprawdzają się. Demokrację w znanym nam modelu rozkładają społeczne nierówności, tendencje narodowościowe i populistyczne, a instytucje zamiast walczyć o włączanie rozmaitych grup społecznych, uparcie je wykluczają.

A zatem być może pokazywanie mechanizmów, w których funkcjonujemy, oraz demaskowanie ich wypaczeń nigdy nie było tak istotne jak dzisiaj. Bo przecież nie załatwiliśmy dotychczasowych spraw i nie rozwiązaliśmy dotychczasowych problemów. Ale z tego samego powodu potrzebujemy również nowych rozwiązań i nowego sposobu myślenia. Potrzebujemy odwagi, by pomyśleć o tym, co niemożliwe. I nie ma do tego lepszego miejsca niż teatr.

Co mogłoby się wydarzyć, jeśli uznalibyśmy coś nieosiągalnego i niedostępnego za najzupełniej prawdopodobne? Jeśli przestalibyśmy traktować obowiązujące instytucje jako jedyne możliwe i podjęlibyśmy próbę wymyślenia ich na nowo? Co, jeśli otworzymy przestrzeń na to, co wydaje się niemożliwe? Jeśli funkcjonowalibyśmy w społeczeństwie równościowym? Jaki byłby festiwal w takim miejscu? Pozwólmy sobie pomyśleć o tym, co nie przyszłoby nam do głowy.Marta Keil i Grzegorz Reske

 
szczegółowy program > http://konfrontacje.pl/

 

Kasa Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12
Rezerwacje:
T.: 81 466 61 40
E.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kasa czynna:
pon-­pt: 10.00 – ­19.00 / sob., niedz.: na godzinę przed wydarzeniem odbywającym się w budynku CK
W trakcie Festiwalu kasa czynna będzie w godzinach pon – pt: od 10.00 do rozpoczęcia ostatniego spektaklu.
Sob – niedz: na godzinę przed pierwszym wydarzeniem.

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.