Informacje różne z Lublina i regionu

   

Tutaj liczy się przede wszystkim niska cena

Lublin na 7. miejscu w ogólnopolskim rankingu e-sprytuJak lublinianie robią zakupy w sieci? Ich zwyczaje zbadało Picodi, oceniając e-spryt Lublina - umiejętność rozważnego i ostrożnego kupowania online oraz aktywnego wyszukiwania rabatów i promocji. W internetowym badaniu firma przepytała mieszkańców dziesięciu największych polskich miast, tworząc ogólnopolski ranking e-sprytu. Lublin zajął w nim 7. miejsce, wyprzedzając Gdańsk, Wrocław i Bydgoszcz.

Podstawą rankingu były przede wszystkim cztery czynniki: liczba mieszkańców korzystających z kuponów rabatowych, ostrożność przy podejmowaniu decyzji o zakupie, ilość różnorodnych form promocji, po które sięgają badani oraz procent mieszkańców aktywnie poszukujących zniżek i rabatów w sieci.

Co wyniki badania mówią o mieszkańcach Lublina? Kupując w internecie, kierują się przede wszystkim niską ceną - jest dla nich ważniejsza nawet niż bezpieczne i wygodne zakupy. Sześć na dziesięciu badanych w poszukiwaniu najbardziej korzystnej oferty przeszukuje katalogi przynajmniej kilku sklepów. Mimo to, jak pokazują wyniki badania, lublinianie niezbyt często szukają w sieci promocji, rabatów i zniżek. Wolą raczej poczekać na sezonowe wyprzedaże lub poszukać czegoś z drugiej ręki na portalach z aukcjami i ogłoszeniami.

Niskie miejsce Lublina w ogólnopolskim rankingu to przede wszystkim efekt impulsywnych decyzji, które podejmują mieszkańcy. Choć 65% z nich stara się podchodzić do zakupów online ostrożnie, co trzeci kupuje pod wpływem emocji - najwięcej w całym kraju!

Badacze Picodi zapytali również mieszkańców, na co najczęściej szukają zniżek w internecie. Na swój promocyjny celownik Lublin bierze najczęściej ubrania (77% odpowiedzi). Czterech na dziesięciu badanych poluje również na specjalne okazje w internetowych sklepach z kosmetykami, a co trzeci kupuje taniej sprzęty elektroniczne.

Ile pieniędzy zostaje w kieszeni lublinian dzięki specjalnym okazjom? Niewiele. Jak obliczyli badacze, rocznie mieszkańcy oszczędzają ok. 68 zł. Starczy na naprawdę duży obiad - w końcu co trzeci badany zaoszczędzone pieniądze wydaje właśnie na bieżące potrzeby.

Więcej szczegółów w raporcie poświęconym Lublinowi:
http://bit.ly/e-spryt-lublina

Ogólnopolski ranking e-sprytu:
http://bit.ly/ranking-e-sprytu