Informacje o wydarzeniu w Filharmonii LubelskiejStare Dobre Małżeństwo

28 października 2017 r, godz. 18.00

Sala koncertowa FL
ul. M. Curie-Skłodowskiej 5


Bilety w cenie: 60, 50, 40 zł

 
powiększLegendarna grupa Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny polski zespół wykonujący poezję śpiewaną. Zespół, istniejący od połowy lat 80-tych ubiegłego wieku, niezmiennie gromadzi na koncertach tłumy wiernych fanów, którzy wraz z nimi śpiewają utwory Edwarda Stachury, Adama Ziemianina, Jana Rybowicza – najważniejszych autorów tekstów zespołu. Muzykę do większości utworów skomponował lider grupy, Krzysztof Myszkowski. SDM wydał kilkanaście płyt, które nie tracą na popularności i wciąż są chętnie słuchane zarówno przez młodzież, jak i starszych odbiorców.

10 października 2016 roku światło dzienne ujrzał dwudziesty album w dorobku zespołu. „Memorabilia” to powrót do przeszłości, do początków Starego Dobrego Małżeństwa, do czasu, gdy zespół powstawał i kształtowała się jego muzyczna tożsamość.

Soczyste i aromatyczne brzmienie formacji zapewnia niebanalny zestaw instrumentów wykorzystywanych podczas recitali. Uwagę słuchaczy na przeszło dwie godziny przykuć powinny: gitary 6 i 12 strunowe, dobro, cajon, kontrabas oraz niepowtarzalne brzmienie harmonijki ustnej.

Skład zespołu:

  • Krzysztof Myszkowski – wokal, harmonijka ustna, gitara
  • Bolo Pietraszkiewicz – gitara, instrumenty klawiszowe, cajon
  • Roman Ziobro – kontrabas, gitara basowa
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.