Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl

  

"Polski las"
30 czerwca - 28 lipca 2017 r
Galeria Biała

Wernisaż: 30 czerwca 2017, godz.: 18.00

 

 

Tematem wystawy jest pejzaż widziany przez polski kontekst kulturowy. Co mówi o dzisiejszym stanie umysłów i dusz mieszkańców naszego kraju?

Inspiracją są nie tylko obrazy dzikiej przyrody, ale przede wszystkim widoki terenów zurbanizowanych. Specyficzny, polski sposób patrzenia na pejzaż ukształtował się pod wpływem pamięci oraz emocji, które deformują obraz rzeczywistości. Wystawa śledzi w jaki sposób ten proces odkształcania się odbywa. Pejzaż jest tutaj rozumiany szeroko, nie tylko jako widoki dzikiej przyrody, ale i terenów zurbanizowanych – miejskich, podmiejskich czy przemysłowych. Na sposoby widzenia pejzażu wpływają pamięć i lęk, które w specyficzny sposób zmieniają obraz rzeczywistości. Wystawa pokazuje co polski współczesny pejzaż skrywa pod swoją powierzchnią. Zapomniane, wyparte wydarzenia powracają jako echo, przeczucia, nieszczęścia, poczucie melancholii, okrutne wizje. 


Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.