Informacje różne z Lublina i regionu

   

 

Lublin – nowe miasto, a wraz z nim nawet 1000 biegaczy dołącza do Poland Business Run3 września 2017
wystartuje pierwsza edycja Lublin Business Run. Bieg organizowany jest w ramach największej charytatywnej sztafety w Polsce – Poland Business Run. Zapisy dla lubelskich drużyn właśnie ruszyły.


3 września w Poland Business Run wezmą udział biegacze z Krakowa, Katowic, Wrocławia, Łodzi, Warszawy, Poznania, Gdańska i po raz pierwszy – z Lublina. Pobiegną, by pomóc w sfinansowaniu nowoczesnych protez, rehabilitacji i wsparcia psychologicznego dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Beneficjentem lubelskiej edycji jest Mateusz Krzeszczyk, uczeń II klasy ZSCKR w Okszowie, który w wieku ośmiu lat stracił nogę w wypadku z udziałem maszyny rolniczej.

Miasteczko biegowe oraz miejsce startu Lublin Business Run znajdować się będą na Alejach Racławickich przed Lubelskim Centrum Konferencyjnym. W sztafecie weźmie udział 200 pięcioosobowych drużyn.

- Cudownie patrzeć, jak nasza inicjatywa z roku na rok się rozwija - w 2017 dołączył do nas Lublin! Wszystko dzięki ludziom, którzy nas wspierają, zbierają drużyny i biegną, żeby pomagać. Oczywiście mamy apetyt na więcej i już myślimy nad kolejnym miastem, które pojawi się za rok na naszej biegowej mapie - mówi Marta Hernik, Global Project Manager w Fundacji Poland Business Run.

Poland Business Run od 2012 roku udzielił już wsparcia 139 beneficjentom. Charytatywna akcja zgromadziła wielu uczestników – biegaczy, sponsorów, członków zespołów lokalnych oraz ambasadorów, pośród których znajdziemy Barbarę Kurdej-Szatan, Julię Kamińską, Adę Palkę, Rafała Sonika, Mateusza Kusznierewicza, Mateusza Janickiego, Antoniego Królikowskiego, Aleksandra Dobę i Rafała Wilka.

W Lublin Business Run mogą wziąć udział wszystkie osoby, które dokonają zgłoszenia swojej drużyny poprzez internetowy formularz dostępny na stronie: www.lublinbusinessrun.pl oraz opłacą wpisowe w wysokości 350 zł netto za drużynę.

Uczestnictwo w akcji Pomagam Bardziej, organizowanej w ramach projektu, to kolejna droga charytatywnej pomocy osobom po amputacjach, m.in. Mateuszowi Krzeszczykowi, dla którego pobiegnie Lublin. By wziąć w niej udział, wystarczy wejść na stronę www.lublinbusinessrun.pl i przejść do zakładki „Uczestnicy”, gdzie znajdują się drużyny, za pośrednictwem których środki wpłacane są na konto Fundacji.

Dodatkową zachętą może być fakt, że zespół, który w danym miesiącu zbierze najwięcej pieniędzy, otrzyma Żółtą Koszulkę Lidera, zaprojektowaną przez jednego z ulubionych projektantów polskich gwiazd – Łukasza Jemioła. Klasyfikacja prowadzona jest osobno dla każdego z miast biorących udział w akcji, a jej finał będzie miał miejsce w dniu biegu, kiedy to finałowe koszulki zostaną wręczone na scenie najlepszym drużynom w klasyfikacji charytatywnej.

Szczegółowe informacje na temat akcji Pomagam Bardziej znajdują się na stronie http://polandbusinessrun.pl/pl/pomagam-bardziej.