Informacje o wydarzeniach w Warsztatach Kultury w Lublinie


Warsztaty Kultury w Lublinie
ul. Grodzka 5a, 20-112 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www.warsztatykultury.pl

Miasto movie przenosi się pod chmurkę


Klasztor oo. Dominikanów
ul. Złota 9


WSTĘP WOLNY


Od czerwca do sierpnia zmienia się nieco formuła Miasto Movie i Warsztaty Kultury w Lublinie przygotowują serię specjalnych, wakacyjnych pokazów. Przez te trzy letnie miesiące, nie ruszając się z Lublina, można będzie odbyć wyjątkową podróż zarówno po ciekawych miastach, jak i po gatunkach filmowych. Przenosimy się z sali widowiskowej przy ul. Grodzkiej 5a na Wirydarz Klasztoru oo. Dominikanów przy ul. Złotej 9, a godzinę seansów przesuwamy na 21:15 w oczekiwaniu na zachód słońca.
Gimme Danger
7 czerwca 2017, godz. 21.15-22:50


Iggy Pop to artysta, który zasługuje nie na jeden, a co najmniej pięć filmów o swojej muzycznej i życiowej drodze. Jako, że droga owa bywała nie raz wyboista i pełna niespodzianek, Iggy wraz ze swoim legendarnym już składem The Stooges opowiada Jarmuschowi garść historii – tych pamiętnych i tych mniej znanych. „Gimme Danger” to rockendrollowa jazda bez trzymanki poprzez złote czasy kontrkultury wraz z jednym z najważniejszych zespołów wszechczasów. Punkowy duch unoszący się nad całością i znakomita muzyka dopełniają dzieła.

***Młodość
14 czerwca 2017,godz. 21.15-23:00

Nazwisko Paolo Sorrentino zaistniało mocniej w roku 2013, kiedy jego film „Wielkie piękno”, stał się sensacją oraz triumfatorem wielu prestiżowych festiwali. Oscar dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego czy namaszczenie na następcę Federico Felliniego to tylko nieliczne ze splendorów, jakie spłynęły na Włocha. Po tym sukcesie cały filmowy świat zastanawiał się jaki będzie kolejny krok reżysera i jaki temat podejmie w następnym obrazie. Odpowiedzią na te pytania jest znakomita „Młodość”. Michael Caine i Harvey Keitel wcielają się tu w role starzejących się, wybitnych niegdyś artystów, dziś pensjonariuszy luksusowej willi w Alpach. Wspominają oni swoją młodość oraz dokonują rozrachunku z przeszłością.

***


Wyspa skazańców
21 czerwca 2017,godz. 21.15-23:00

Wyspa Bastoy na terytorium Norwegii to okryta złą sławą siedziba domu poprawczego dla nastolatków. Film opiera się na autentycznych relacjach z tego odizolowanego od świata ośrodka, w którym działy się rzeczy makabryczne. Na początku XX wieku wielu młodych chłopaków pochodzących z biednych lub tzw. trudnych rodzin, niedostosowanych do surowego społeczeństwa, trafiało właśnie na tę wyspę. W tym momencie zaczynała się ich walka o przetrwanie w skrajnie nieprzyjaznych warunkach, pod nadzorem sadystycznych strażników i „opiekunów”. Wyrzuceni poza nawias „zdrowego” społeczeństwa, pozostawieni na pastwę losu młodzi ludzie musieli walczyć o zachowanie godności i człowieczeństwa. Jednym z nich jest Erling – niepokorny i inteligentny chłopak, niesłusznie skazany za morderstwo. To jego opowieść poznamy w „Wyspie skazańców”.

***Brudny szmal
28 czerwca 2017,godz. 21.15-22:50„Brudny szmal” to dramat kryminalno-gangsterski, w którym osią intrygi jest historia barmana Boba, a w zasadzie moment, kiedy przygarnia on rannego, porzuconego w śmietniku pit bulla. Ten fakt zbiega się w czasie z napadem na bar głównego bohatera, który jest też czymś na kształt przechowalni pieniędzy dla lokalnej mafii. Nie trudno się domyśleć, iż Bob wpadnie za chwilę w poważne tarapaty. Gęsty klimat i atmosfera rodem z gangsterskich opowieści, szczypta ironicznego humoru oraz doskonała gra aktorska to zalety tego obrazu.

W 2017 roku Lublin świętuje Wielki Jubileusz 700-lecia lokacji miasta na prawie magdeburskim. Przeżywając wspólnie ten niezwykły rok, chcemy inspirować się naszym dziedzictwem, umacniać poczucie dumy z Lublina, a także rozwijać miasto dla przyszłych pokoleń. Warsztaty Kultury w Lublinie współtworzą program obchodów tego wielkiego lubelskiego święta.

 

 

Organizatorzy zastrzegają… sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczeólnych punktów programu.