Informacje różne z Lublina i regionu


Czy w 2 miesiące można zostać
programistą w Lublinie?

Akademia infoShare zaprasza na kursy!!!

 Według statystyk w Lublinie brakuje 500 programistów, a zapotrzebowanie na tego typu specjalistów stale rośnie. Dlatego też w naszym mieście ruszył pierwszy w Lublinie kursprogramowania od podstaw, którego uczestnicy chcą zmienić zawód i rozpocząć karierę w IT.

Karolina Skiba i Andrzej Szadkowski wzięli udział w takim kursie. Ale czy w dwa miesiące możnacałkowicie zmienić zawód?

Wysokie zarobki, szerokie benefity pozapłacowe i praktycznie zerowe ryzyko bezrobocia – pomimo nadzwyczaj atrakcyjnych warunków pracy w IT, deficyt specjalistów stale się powiększa. W samym tylko Lublinie brakuje ponad 500 programistów, a w Polsce brakuje 50 000 specjalistów. Deficyt narynku pracy IT to jednak przede wszystkim szansa dla osób, które chcą zmienić pracę i mają odwagę,aby spróbować swoich sił w nowej branży.

Przebranżowienie – szansą na lepszą pracę

W Akademii infoShare w Lublinie, uczą programowania od podstaw. Kursantami są osoby z różnym bagażem doświadczeń i różnym wykształceniem – także ci, którzy dotychczas nie mieli styczności z branżą IT. Bo na naukę kodowania nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Przykładem może być dwójka kursantów.

Karolina Skiba
to umysł ścisły, absolwentka matematyki UMCS, która pracowała w banku. Oprócz pracy w tym zawodzie prowadziła również warsztaty z matematyki i fizyki w szkołach. – Praca w bankowości, mimo, że bardzo kreatywna i rozwijająca wiele umiejętności, nie sprawiała mi radości, a istotne jest, aby w życiu robić to, w czym możemy się realizować. Mam przeczucie, że programowanie może okazać się właśnie taką pracą, bo w końcu najlepiej pracuje się z ludźmi, którzy „czują” temat – mówi Karolina.


Innym przykładem jest Andrzej Szadkowski, absolwent Ekonomii na UMCS, który jak wielu młodych ludzi, wyemigrował z Lublina do Warszawy, aby następnie powrócić w rodzinne strony. W stolicy pracował w domu maklerskim realizując się w obszarze takich pojęć jak: giełda, forex, ekonomia. Pewnego dnia zdecydował jednak, że chce się przebranżowić. – Wybór padł na programowanie, które zainteresowało mnie pod kątem możliwości rozwoju i zapotrzebowania na specjalistów IT. Kurs spodobał mi się na tyle, że zamierzam wysłać na niego również moją żonę – mówi Andrzej.

Jak zostać programistą w Lublinie?

Pierwszy w Lublinie kurs na Junior Front End Developera, czyli na młodszego specjalistę ruszył 03.04.w infoShare Academy i potrwa do końca czerwca. Uczestnicy uzyskają wiedzę i umiejętności:
· potrzebne do stworzenia nowoczesnej strony www i aplikacji webowej,
· narzędzi takich jak: Jira, Git, WebStorm,
· pracy w zespole w metodyce Scrum.

30 trenerów z doświadczeniem w IT przez 320 godzin intensywnego kursu wyszkoli nowych kandydatów. Jednym z największych atutów tego typu kursu, jest pomoc w poszukiwaniu przyszłej pracy i szansa na zatrudnienie w lubelskich firmach IT - Partnerach infoShare Academy.

infoShare Academy prowadzi już kolejną rekrutację na kurs wakacyjny, a inna szkoła – CodersLab także prowadzi nabór.

W dobie cyfryzacji, przedsiębiorstwa potrzebują coraz bardziej wykwalifikowanych pracowników, którzy sprostają wymaganiom i pomogą firmie postawić na intensywny rozwój. Dlatego coraz częściej pracodawcy podejmują współpracę z firmami szkoleniowymi, które uczą programowania od podstaw - mówi Marcin Pokojski, CEO infoShare Academy, od 17 lat w branży IT, wcześniej w wp.pl.

Czy nauka jest trudna?

Nauka programowania będzie przyjemnością dla osób, które mają umysł ścisły oraz dla… lingwistów, ponieważ naukę programowania można porównać do nauki języka obcego. Uczestnicy kursu uczą się“pisania” w sposób zrozumiały dla komputera, odpowiedniej składni i zasad . Do wyboru są 2 tryby nauczania. Pierwszy - kurs dzienny, gdzie przez 2 miesiące po 8 godzin dziennie, kandydaci poznają wszystkie sekrety programowania. Jest też drugi tryb - weekendowy. Wtedy zajęcia odbywają się przez 6 miesięcy, po 3 weekendy w miesiącu, plus zadania domowe. Podczas kursu prowadzonego przez doświadczonych trenerów, 80 proc. czasu poświęcanego jest na warsztaty, a 20 proc. to praca projektowa.

Na kurs zgłaszają się osoby z różnym doświadczeniem - m.in. absolwenci zarządzania, budownictwa,prawa, ekonomii, matematyki, a nawet kierunków humanistycznych. – Nauka prowadzi do poznania podstaw w zakresie programowania, nauki HTML, CSS, a następnie konkretnego języka programowania, jakim jest JavaScript. Absolwenci zyskają wiedzę na poziomie Junior Front End Developer, a po zakończeniu kursu będą w stanie m.in. przygotować profesjonalną stronę www, zbudować aplikację webową i posługiwać się narzędziami programistycznymi. Będą także potrafili pracować zespołowo zgodnie z metodyką Scrum, która jest używana w większości lubelskich firm IT – dodaje Anna Prończuk-Omiotek, manager oddziału infoShare Academy w Lublinie.

Już w czerwcu, po ukończeniu nauki, świeżo upieczeni programiści będą mogli pochwalić się zupełnie nowymi umiejętnościami, prezentując swoje pierwsze portfolio potencjalnym pracodawcom z lubelskiego rynku IT. Z infoShare Academy współpracują takie firmy, takie jak: Sii, Akanza, Antara, Grupa Combo IT, Ideo, StarTechnology, Mikrobit, Upaid , które z najlepszymi absolwentami kursu spotkają się na rozmowach kwalifikacyjnych. Aż 70 proc. kursantów, którzy ukończyli infoShare Academy zyskało nową pracę w ciągu 3 miesięcy po ukończeniu kursu.

Więcej o szkoleniach z programowania i kolejnych kursach: http://infoshareacademy.com/

***
O infoShare Academy

Akademia programowani, która stawia na intensywną i praktyczną naukę programowania, zarówno od podstaw, jak i dla osób, które już są programistami. Kadra trenerów infoShare Academy to 30 doświadczonych programistów. Absolwenci infoShare Academy potrafią pracować w zespołach projektowych i wykazują się odpowiednimi umiejętnościami do podjęcia pracy w branży IT. Akademia
ściśle współpracuje z firmami zatrudniającymi programistów, dzięki czemu 70% absolwentów znajduje pracę w branży IT i utrzymuje się na rynku.